w

Baterie tesli w płomieniach! Czy to początek problemów?

Tesla, amerykański producent elektrycznych samochodów, musi obecnie mierzyć się z wieloma trudnościami. Jeszcze niedawno bowiem w Niemczech, ekolodzy blokowali powstawanie fabryki w Brandeburgii.

  • Co ciekawe, dzisiaj do tych problemów dołączyć mogą ekolodzy Australijscy, którzy po ogromnych pożarach baterii Tesli liczą straty. Zacznijmy jednak może od początku.

13-tonowy Tesla Megapack zapalił się w piątek rano w magazynie akumulatorów w południowo-wschodniej Australii. Według Victorian Big Battery, pożar miał miejsce podczas testów między 10 a 10:15 czasu lokalnego. Regionalna straż pożarna poinformowała, że ​​na miejsce w Geelong w stanie Wiktoria wysłano specjalistyczną załogę strażacką. Według Fire Rescue Victoria strażacy używali specjalistycznych urządzeń zaprojektowanych do wycieków niebezpiecznych chemikaliów i specjalistycznych dronów do prowadzenia monitoringu atmosferycznego.


W wyniku pożaru w pobliskich obszarach Batesford, Bell Post Hill, Lovely Banks i Moorabool wydano ostrzeżenie o toksycznym dymie, donosi The Sydney Morning Herald. Mieszkańcy zostali ostrzeżeni, aby przenieśli się do pomieszczeń, zamknęli okna, wywietrzniki i przewody kominowe oraz wprowadzili do środka swoje zwierzęta.

  • Ogień udało się ugasić dopiero w poniedziałek, oznacza to, iż szkodliwe chemikalia wydostawały się, aż 3 dni!

Kontroler incydentów CFA Ian Beswicke powiedział:

To pierwszy mega pożar, jaki kiedykolwiek miał miejsce na świecie,(…) Trudno z nimi walczyć (…) Zalecany proces to schłodzenie wszystkiego wokół niego, aby ogień nie mógł się rozprzestrzeniać i pozwolić mu się wypalić

Zakład który płonął, jest jednym z największych źródeł na świecie, proekologicznej energii odnawialnej. Stanowi on ważny punkt dla tamtejszego rządu, którego priorytetem jest projekt zmniejszenia emisji CO2. Jego główną część stanowi przejście na „zieloną” energię – mega baterie tesli miały w tym pomóc, magazynowały one bowiem energię i wykorzystywały gdy słońca bądź wiatru nie było.

Czy pożar baterii Tesli wywołał reakcję w wycenie amerykańskiego giganta? Raczej nie, jego cena poszła nawet w piątkowej sesji giełdowej, nieco w górę.

https://tvc-invdn-com.investing.com/data/tvc_759049c9ffe473f40821d95f308de976.png

Źródło: techcrunch.com

Przeczytaj również: POLSKIE samochody elektryczne? Rząd wpompuje 250 milionów złotych w ten projekt!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Andrzej Duda zarobi więcej - szykuje się podwyżka. PiS złożyło już projekt

Andrzej Duda zarobi więcej – szykuje się podwyżka. PiS złożyło już projekt

Letnia przerwa na rynkach nie istnieje - Miesięczna prognoza makro

Letnia przerwa na rynkach nie istnieje – Miesięczna prognoza makro