w

Bentley zainwestuje 2,5 mld funtów, aby do 2030 roku sprzedawać wyłącznie samochody elektryczne

Bentley zainwestuje 2,5 mld funtów

Bentley zainwestuje 2,5 miliarda funtów (około 13,7 miliarda złotych) w ciągu najbliższych kilku lat, aby stać się w pełni elektryczną marką luksusową do 2030 roku.

Jak poinformowała spółka, inwestycje obejmą badania i rozwój oraz znaczące modernizacje historycznego kampusu produkcyjnego w Crewe w Anglii do roku 2032. Kampus w Crewe jest jedynym zakładem montażowym Bentleya na świecie.

Bentley, którego właścicielem jest niemiecki koncern Volkswagen, ogłosił swój cel elektryfikacji w 2020 r. jako główną część swojego planu transformacji biznesowej „Beyond100”, który obejmuje całkowite zneutralizowanie emisji dwutlenku węgla do 2030 r. Po raz pierwszy jednak ujawniono kwotę inwestycji.

  • Spółka zakłada, że pierwszy całkowicie elektryczny Bentley ma zjechać z linii produkcyjnej w 2025 roku

„Beyond100 to najśmielszy plan w znakomitej historii Bentleya, a także w segmencie pojazdów luksusowych. Jest to ambitny i wiarygodny plan prowadzący do neutralności węglowej całego naszego systemu biznesowego, w tym przejście na w pełni elektryczne pojazdy w ciągu zaledwie ośmiu lat” – przekazał w komunikacie Adrian Hallmark, prezes Bentley.

Taka zmiana jest odważnym posunięciem dla producenta samochodów, który słynie ze swoich prestiżowych ośmio- i dwunastocylindrowych silników.

Co ciekawe Bentley odnotował rekordową sprzedaż już drugi rok z rzędu. W 2021 roku sprzedał 14 659 pojazdów, co stanowi 31-procentowy wzrost w stosunku do poprzedniego rekordu sprzedaży, który w 2020 r. wyniósł 11 206 samochodów.


Fot. Brad Starkey/Unsplash

Zobacz również: TENCENT ZWOLNIŁ 70 PRACOWNIKÓW I WPISAŁ NA CZARNĄ LISTĘ 13 FIRM W RAMACH KAMPANII ANTYKORUPCYJNEJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

mehrad vosoughi sklep ceny

„Żonglerka cenami jest nieuczciwa” – UOKiK ostrzega Biedronkę i inne sklepy

kryptowaluty

Fałszywa kryptowaluta skacze o 285 000% po żartach McDonald’s i Elona Muska