w ,

Bloomberg obliczył majątek prezesa giełdy Binance. Miliarder może konkurować z najbogatszymi na świecie

Nowe szacunki mówią, że dyrektor generalny giełdy kryptowalutowej Binance Changpeng Zhao jest najbogatszym kryptowalutowym miliarderem na świecie, z wartością netto, która pozwoli mu na rywalizację z technologicznymi miliarderami typu Jeff Bezos, Bill Gates, Elon Musk czy Mark Zuckerberg. Swoje obliczenia podał Bloomberg w najnowszym raporcie.

Bloomberg podał ranking największych na świecie kryptowalutowych fortun

Jak poinformował Bloomberg w swoim raporcie – szacowany majątek CEO giełdy binance może wynosić nawet 96 miliardów dolarów. Szacunki podane przez Bloomberga nie uwzględniają jego prywatnego portfela, co sprawia, że fortuna zgromadzona przez miliardera może być znacznie większa.

Za majątkiem Changpenga Zhao kryje się jeszcze wiele niewiadomych. Ta prywatna giełda kryptowalut, która nie ujawnia swoich wyników finansowych, przetwarza aż 170 miliardów dolarów transakcji kryptowalutowych dziennie, czyli wielokrotnie więcej niż jakikolwiek inny konkurent. Według informacji Bloomberga, poziom przychodów giełdy Binance przekroczył w 2021 r. 20 miliardów dolarów.

  • Przedstawiciele giełdy Binance zakwestionowali dokładność wyliczeń Bloomberga twierdząc, że niestabilność cen kryptowalut jest obecnie na zbyt wysokim poziomie, aby móc dokonać jakichkolwiek konkretnych szacunków.

Szacunki wahają się jak kryptowaluty

W marcu zeszłego roku Hurun Report, który śledzi osobiste fortuny najbogatszych osób na świecie, oszacował, że Zhao był wart 8 miliardów dolarów. W następnym miesiącu Forbes, który ocenił udział Zhao w Binance na 30%, oszacował wartość netto Zhao na 1,9 miliarda dolarów. Jednak w związku z boomem na handel kryptowalutami w tym roku, nowe szacunki stawiają majątek Zhao znacznie wyżej. W listopadzie zeszłego roku chiński magazyn Caijing oszacował wartość netto Zhao na ponad 90 miliardów dolarów, bez opisywania, w jaki sposób dokładnie doszedł do tej liczby.

Zhao wyda swoje pieniądze na cele charytatywne

Ze swojej strony, Zhao twierdzi, że przekaże większość swojej fortuny na cele charytatywne.

„Osobiście jestem wolny finansowo. Nie potrzebuję dużo pieniędzy i mogę w ten sposób utrzymać swój styl życia”, powiedział Associated Press w listopadzie. „Zamierzam oddać większość mojego bogactwa, tak jak zrobiło to wielu bogatych przedsiębiorców czy założycieli od Rockefellera do dziś. Zamierzam oddać 90, 95, lub 99% mojego bogactwa.”

Link do całego raportu znajduje się TUTAJ.


Fot: Blog Binance.

Zobacz także: INFLACJA W GRUDNIU WYSTRZELIŁA W KOSMOS. 10% CORAZ BLIŻEJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kazachstan rosja

Putin o sytuacji w Kazachstanie: nie pozwolimy na rewolucje

ole hansen analiza surowce

Surowce – na celowniku wzrost cen energii i rentowności amerykańskich obligacji