w ,

CD Projekt zmierzy się z kolejnymi problemami! Brytyjski fundusz chce dymisji zarządu

fot: CD Projekt/ Cyberpunk 2077.

Abri Advisors, brytyjska firma inwestycyjna będąca akcjonariuszem CD Projekt, chce dymisji członków zarządu polskiego studia. Powodem ma być mało udana premiera gry „Cyberpunk 2077” i wiążący się z tym spadek wyceny giełdowej.

Szefowie firmy Abri Advisors napisali do zarządu CD Projekt list, w którym wyrażają w imieniu wszystkich akcjonariuszy „całkowite przerażenie i niedowierzanie w związku z rozwojem sytuacji w firmie w ciągu ostatnich 12 miesięcy” – podaje agencja Bloomberg.

– Chciałbym, aby firma przedstawiła publiczny plan, w jaki sposób zamierza zaradzić wszystkim niedociągnięciom i jak planuje, ze strategicznego punktu widzenia, naprawić swoją markę i zaufanie, które zostało utracone wśród swoich klientów i bazy akcjonariuszy – powiedział, cytowany przez Bloomberga, szef Abri Advisors.

Według Bloomberga dyrektor generalny Abri, Jeffrey Tirman stwierdził, że jeżeli prezes Adam Kiciński i wiceprezes Marcin Iwiński nie podadzą się do dymisji, to jego firma poprosi akcjonariuszy o zmiany w radzie nadzorczej. Brytyjski fundusz nie ujawnił, jakim pakietem akcji CD Projektu dysponuje.

  • Abri Advisors informuje, że czarę goryczy przelały wyniki za I kwartał, które polska spółka opublikowała 31 maja. Zyski były znacząco niższe od oczekiwań analityków. Po publikacji wyników kurs akcji CD Projektu mocno spadł.

Zobacz także: Ogromne zmiany w fotowoltaice. Czy zielona energia będzie się jeszcze opłacać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogromne zmiany w fotowoltaice. Czy zielona energia będzie się jeszcze opłacać?

Ogromne zmiany w fotowoltaice. Czy zielona energia będzie się jeszcze opłacać?

Ministerstwo zdrowia grozi czwartą falą koronawirusa. Wiceminister Kraska alarmuje

Ministerstwo zdrowia grozi czwartą falą koronawirusa. Wiceminister Kraska alarmuje