w

Fortnite wyłącza serwery w Chinach ze względu na restrykcje dotyczące gier wideo

Fortnite kończy swoją działalność w Chinach

Szalenie popularna gra z gatunku battle royale, opracowana przez Epic Games, wyłączy swoją chińską wersję 15 listopada, zgodnie z informacjami podanymi na swojej stronie internetowej. Użytkownicy nie mogą już założyć nowego konta od 1 listopada.

„Noc Twierdzy”, chińska wersja gry, została uruchomiona w 2018 roku dzięki partnerstwu z wydawcą Tencent. Gigant technologiczny z siedzibą w Shenzhen jest znaczącym inwestorem w Epic, posiadając 40 proc. udziałów w firmie.

chiny tencent akcje
Cena akcji Tencent w ostatnich pięciu dniach. Źródło: Google

Gra technicznie nigdy nie miała pełnej premiery w Chinach. Zamiast tego, była grywalna w trybie „testowym”, bez niektórych funkcji z głównej wersji, takich jak zakupy w aplikacji.

„Gatunek battle royale został ściśle uregulowany w Chinach” – powiedział Daniel Ahmad, starszy analityk w Niko Partners. „Krajowe gry, które zostały tam zatwierdzone, mają znacząco zmienione treści” – dodał.

Chiny znane są ze ścisłej kontroli nad sektorem gier wideo. Wszystkie gry muszą przejść przez złożony proces zatwierdzania przed wprowadzeniem na rynek, przy czym zachodnie tytuły często muszą być mocno ocenzurowane.

Na początku tego roku, Pekin wprowadził jeszcze bardziej rygorystyczne przepisy, między innymi ograniczając czas grania online do zaledwie trzech godzin tygodniowo dla osób poniżej 18 roku życia.

Epic Games jest jedną z wielu amerykańskich firm, które wycofały się z Chin w ostatnim czasie, ze względu na ostre regulacje w sektorze technologicznym.

W zeszłym miesiącu, sieć społecznościowa LinkedIn, będąca własnością Microsoftu ogłosiła, że zamyka swoją lokalną wersję w Chinach ze względu na „znacznie trudniejsze środowisko operacyjne i większe wymagania dotyczące zgodności”. Zamiast tego w planach mają uruchomienie witryny do wyszukiwania ofert pracy – bez żadnych funkcji mediów społecznościowych.


ŹRÓDŁO: CNBC


Zobacz również: Policja masowo wystawia mandaty za brak maseczek. W niedzielę ukarano ponad 1,5 tys. osób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

policja kara za brak masek 1

Policja masowo wystawia mandaty za brak maseczek. W niedzielę ukarano ponad 1,5 tys. osób

surowce co sie dzieje na tym rynku 2

Spadek cen ropy i metali, gaz i węgiel mocno w dół