w ,

Chiny: import węgla w październiku wzrósł prawie dwukrotnie

Chiny drastycznie zwiększają import węgla

Chiny zaimportowały prawie dwa razy więcej węgla w październiku niż rok temu, pomimo oznak, że niedobór energii w kraju zmniejsza się, według danych celnych opublikowanych w niedzielę.

Miesięczne zakupy węgla wyniosły 26,9 mln ton w październiku, co stanowi wzrost o 96,2 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym, według danych udostępnionych przez Wind Information.

Chińskie władze pośpieszyły się z rozwiązaniem problemu niedoboru węgla w kraju. We wrześniu wiele fabryk zostało zmuszonych do ograniczenia produkcji, ale już w połowie października liczba chińskich prowincji ze znacznymi niedoborami mocy spadła do dwóch, z 18 na początku miesiąca, jak podał Commonwealth Bank of Australia.

W niedzielę chińska państwowa sieć energetyczna podała, że podaż i popyt na energię elektryczną w jej obszarach działania wróciły do normy, ale ostrzegła przed wyzwaniami w nadchodzących miesiącach zimowych.

  • Dane dotyczące importu węgla z poszczególnych krajów mają być opublikowane pod koniec listopada

Na tą chwilę, wiemy jednak, że import z Australii – niegdyś największego dostawcy węgla do Chin – spadł do 24,3 proc. r/r jak wynika z danych urzędu celnego.


Zobacz również: Kolejny rajd bitcoina. Król kryptowalut zbliża się do rekordowego poziomu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *