w ,

Chiny: import węgla w październiku wzrósł prawie dwukrotnie

Chiny drastycznie zwiększają import węgla

Chiny zaimportowały prawie dwa razy więcej węgla w październiku niż rok temu, pomimo oznak, że niedobór energii w kraju zmniejsza się, według danych celnych opublikowanych w niedzielę.

Miesięczne zakupy węgla wyniosły 26,9 mln ton w październiku, co stanowi wzrost o 96,2 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym, według danych udostępnionych przez Wind Information.

Chińskie władze pośpieszyły się z rozwiązaniem problemu niedoboru węgla w kraju. We wrześniu wiele fabryk zostało zmuszonych do ograniczenia produkcji, ale już w połowie października liczba chińskich prowincji ze znacznymi niedoborami mocy spadła do dwóch, z 18 na początku miesiąca, jak podał Commonwealth Bank of Australia.

W niedzielę chińska państwowa sieć energetyczna podała, że podaż i popyt na energię elektryczną w jej obszarach działania wróciły do normy, ale ostrzegła przed wyzwaniami w nadchodzących miesiącach zimowych.

  • Dane dotyczące importu węgla z poszczególnych krajów mają być opublikowane pod koniec listopada

Na tą chwilę, wiemy jednak, że import z Australii – niegdyś największego dostawcy węgla do Chin – spadł do 24,3 proc. r/r jak wynika z danych urzędu celnego.


Zobacz również: Kolejny rajd bitcoina. Król kryptowalut zbliża się do rekordowego poziomu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

bitcoin osiagnie kolejne maksimum

Kolejny rajd bitcoina. Król kryptowalut zbliża się do rekordowego poziomu

dojdzie do kolejnej podwyzki stop procentowych

Członek RPP dla Bloomberga. Inflacja powyżej prognoz może spowodować kolejną podwyżkę stóp procentowych