w

Chiny walczą o demografię. Mieszkańcy będą mogli mieć trójkę dzieci

Chiny ogłosiły w poniedziałek, że każda para będzie mogła mieć do trójki dzieci, co jest istotną zmianą w polityce w stosunku do istniejącego limitu dwójki dzieci, po tym jak ostatnie dane pokazały dramatyczny spadek urodzeń. Politykę jednego dziecka wprowadzono w Chinach kilkadziesiąt lat wcześniej, by powstrzymać eksplozję demograficzną.

  • Na początku tego miesiąca, spis ludności w Chinach wykazał, że populacja rosła w najwolniejszym tempie w ostatniej dekadzie od lat 50-tych.

W związku z tym Biuro Polityczne Komunistycznej Partii Chin, na posiedzeniu, któremu przewodniczył prezydent Xi Jinping zatwierdziło zmianę obowiązującej polityki dwojga dzieci na politykę trojga dzieci – informuje agencja Xinhua.

Rezygnacja z tej polityki nie skłoniła Chińczyków do posiadania większej liczby dzieci ze względu na rosnące koszty wychowania dziecka w dużych miastach, które powstrzymują wiele par przed zakładaniem rodziny.

Na jedną kobietę przypadało w 2020 roku w Chinach jedynie 1,3 dziecka – co jest poziomem zbliżonym do wskaźnika dzietności w starzejących się społeczeństwach Włoch czy Japonii.

Źródło: CNBC

Zobacz także: Nauka stacjonarna. Po 7 miesiącach wszyscy uczniowie wrócili do szkół

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uczniowie wracają do szkół

Nauka stacjonarna. Po 7 miesiącach wszyscy uczniowie wrócili do szkół

Bilety na koncert? Zapłacisz więcej, jeżeli jesteś niezaszczepiony!

Floryda: Bilety na koncert dla zaszczepionych 18 dolarów, dla niezaszczepionych 1000 dolarów