w

Do Nawalnego nie dopuszczono adwokatów. Ławrow: zachód odciąga uwagę od kryzysu

Jak opisuje Napisać Wschód za Мировые конфликты, w komisariacie policji w podmoskiewskiej miejscowości Chimki odbywa się posiedzenie sądu ws. środka zapobiegawczego wobec Aleksieja Nawalnego.

Do Nawalnego przez całą noc nie dopuszczono adwokata. Obrońca opozycjonisty dowiedział się o posiedzeniu sądu na kilka minut przed jego rozpoczęciem.

  • „Nie rozumiem co się dzieje, minutę temu wyciągnięto mnie z celi na spotkanie z adwokatami. Doprowadzono mnie do tej sali, gdzie odbywa się posiedzenie sądu. Jacyś ludzie nagrywają, jacyś ludzie siedzą na widowni i to wszystko nazywa się jawnym posiedzeniem sądu. Dlaczego nikogo nie zawiadomiono, dlaczego nikomu nie wręczono żadnego wezwania, dlaczego posiedzenie sądu odbywa się na komisariacie? Ten dziad w bunkrze boi się na tyle, że kodeks postępowania karnego dosłownie wyrzucono na śmietnik. To jakiś najwyższy stopień bezprawia” – powiedział Nawalny do kamery swojej rzeczniczki Kiry Jarmysz.

Do zatrzymania opozycjonisty odniósł się już szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. „Celem ostatnich oświadczeń państw Zachodu jest odciągnięcie uwagi od kryzysu, w którym znalazł się liberalny model rozwoju” – stwierdził podczas konferencji.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

[OFICJALNIE]Szymon Hołownia i Jacek Bury ogłaszają współpracę senatora z Polską 2050

[OFICJALNIE]Szymon Hołownia i Jacek Bury ogłaszają współpracę senatora z Polską 2050

Bill Gates rolnikiem? Miliarder  został największym posiadaczem ziem rolnych w USA

Bill Gates rolnikiem? Miliarder został największym posiadaczem ziem rolnych w USA