w ,

Donald Trump oskarża Chiny o wybuch pandemii

fot: wikimedia commons

Donald Trump po raz kolejny zarzuca chińskim władzom wywołanie pandemii. – To „niekompetencja Chin”, a nie nic innego, doprowadziła do tego masowego zabójstwa na całym świecie! – napisał na Twitterze.

Donald Trump w środę zaatakował Chiny wpisem na Twitterze, który narracją nie odbiega od wcześniejszych wypowiedzi prezydenta. Głowa państwa w mocnych słowach podsumowuje stosunek chińskich władz do panującej globalnie już pandemii.

Ktoś w Chinach wydał oświadczenie obwiniające wszystkich poza Chinami za wirusa, który zabił setki tysięcy ludzi. Proszę wytłumaczyć temu głupkowi, że to „niekompetencja Chin”, a nie nic innego, doprowadziła do tego masowego zabójstwa na całym świecie!

Co ciekawe, Donald Trump oskarżył również Światową Organizację Zdrowia o bliskie stosunki z Państwem Środka. We wtorek określił WHO mianem „marionetki Chin”. Zagroził także zaprzestaniem finansowania instytucji. Warto wspomnieć, że USA jest największym płatnikiem WHO. Rokrocznie odpowiada za 15 proc. budżetu całej organizacji. W samym 2019 r. było to aż 400 mln dolarów.

Sprawdź również: Portoryko 51. stanem? Wkrótce szóste referendum

Jednak nie tylko Donald Trump krytycznie wypowiada się na temat Chin. Także Mike Pompeo, sekretarz stanu określił azjatyckiego lidera mianem „brutalnego reżimu autorytarnego”. Po głowie dostał też dyrektor WHO. Zdaniem Pompeo, związki z Chinami są „niepokojące”. Zdaniem obu polityków WHO oraz Chiny zbyt późno poinformowały o wirusie. Stąd też decyzja o czasowym zatrzymaniu finansowania instytucji.

Donald Trump i Mike Pompeo oskarżają Chiny o wybuch pandemii.
Mike Pompeo fot. flickr.com

Sprawdź również: Stowarzyszenie Libertariańskie: Libertarianie w USA mają Kongresmena!

Donald Trump znalazł się w ogniu krytyki The Washington Post. Dziennik zarzucił prezydentowi manipulacje, które ma wykorzystać w tegorocznej kampanii.

Źródło: gazeta.pl

3 komentarze

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Ukraina stawia na ceny regulowane

  Ukraina wprowadza ceny regulowane. Drożej za… wodę?

  Morawiecki 123

  Ministerstwo Finansów: Zawieszenie reguły wydatkowej