w

Donald Trump zbanowany z Facebooka na dwa lata!

Facebook ogłosił w piątek, że może zezwolić byłemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi na przywrócenie jego kont na Facebooku i Instagramie w styczniu 2023 roku.

W tym czasie, firma ma sprawdzić, czy „zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego związane z ponownym wpuszczeniem Trumpa do jej serwisów ustąpiło – czytamy”

„Będziemy oceniać czynniki zewnętrzne, w tym przypadki przemocy, ograniczenia pokojowych zgromadzeń i inne wyznaczniki niepokojów społecznych”, przekazała firma we wpisie na blogu. „Jeśli ustalimy, że nadal istnieje poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego, przedłużymy ograniczenie na określony czas i będziemy kontynuować ponowną ocenę, dopóki to ryzyko nie ustąpi”.

  • Facebook zawiesił konta Trumpa po powstaniu 6 stycznia na Kapitolu USA. Decyzja ta była najbardziej agresywnym działaniem Facebooka wobec Trumpa podczas jego czteroletniej kadencji.

Facebook skierował zakaz do swojej rady nadzorczej kilka tygodni później, mówiąc, że biorąc pod uwagę znaczenie zawieszenia, „uważamy, że jest to ważne dla zarządu, aby go przejrzeć i osiągnąć niezależny osąd, czy powinien on zostać utrzymany.”

Niezależna rada nadzorcza Facebooka w maju zdecydowała się podtrzymać decyzję firmy o zawieszeniu kont Trumpa. W swojej decyzji rada zauważyła jednak, że Facebook musi ponownie ocenić, w jaki sposób moderuje wypowiedzi liderów politycznych, jasno nakreślić te zasady dla opinii publicznej i określić, jak długo jest odpowiedni dla tych użytkowników, aby zostać zawieszonym.

Firma powiedziała, że ustaliła, że dwuletnie zawieszenie było odpowiednią długością, aby umożliwić bezpieczny okres czasu po aktach powstania 6 stycznia i było to wystarczająco znaczące zawieszenie, aby być odstraszające dla Trumpa i innych od powtarzania naruszeń w przyszłości.

ŹRÓDŁO

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TVP robi film o Jarosławie Kaczyńskim. "Człowiek Zbuntowany"

TVP robi film o Jarosławie Kaczyńskim. „Człowiek Zbuntowany”

Salwador chce przyjąć bitcoina jako prawny środek płatniczy

Salwador chce przyjąć bitcoina jako prawny środek płatniczy