w ,

Samsung Electronics połączy działy urządzeń mobilnych i elektroniki użytkowej

Zmiany w Samsungu

Samsung Electronics ogłosił, że połączy swoje działy – mobilny i elektroniki użytkowej oraz mianował nowych dyrektorów generalnych rozpoczynając tym samym największe zmiany od 2017 roku, aby uprościć strukturę i skupić się na rozwoju biznesu półprzewodników.

Ten ruch jest znakiem zmian skoncentrowanych na scentralizowaniu struktury u największego na świecie producenta układów pamięci i smartfonów. Następuje po tym jak wiceprezes Jay Y. Lee został zwolniony w sierpniu z powodu wyroku skazującego za łapówkarstwo.

Szef działu telewizorów, Han Jong-hee, został awansowany na jednego z dwóch dyrektorów generalych Samsung Electronics. Będzie kierował nowo połączonym działem obejmującym urządzenia mobilne i elektronikę użytkową, jak również nadal będzie kierował działem telewizorów.

Kyung Kye-hyun, dyrektor generalny Samsung Electro-Mechanics, został mianowany drugim dyrektorem generalnym Samsung Electronics i będzie kierował działem chipów i komponentów.

  • Ostatni raz Samsung dokonywał tak dużych zmian kadrowych pod koniec 2017 roku

Nowo połączone działy różnią się wielkością. Biznes mobilny osiągnął 3,36 biliona wonów (2,84 miliarda dolarów) zysku operacyjnego w kwartale lipiec-wrzesień, w porównaniu z elektroniką użytkową, która osiągnęła zaledwie 760 miliardów wonów (644 milionów dolarów).

kurs akcji samsung
Kurs akcji Samsung Electronics w ostatnich 5 dniach. Źródło: Google

Samsung Group koncentruje się na obszarach takich jak półprzewodniki, sztuczna inteligencja, robotyka i biofarmaceutyki oraz planuje zainwestować 240 bilionów wonów (206 miliardów dolarów) w te dziedziny w ciągu najbliższych trzech lat.

Flagowy okręt grupy, Samsung Electronics, dąży do wyprzedzenia TSMC i zajęcia pozycji nr 1 w produkcji kontraktowej układów scalonych do 2030 roku, inwestując około 150 miliardów dolarów.

Kapitalizacje rynkowe - Samsung
Kapitalizacje rynkowe największych spółek, w tym Samsunga. Źródło: CompaniesMarketCap

Pod koniec zeszłego miesiąca Samsung wybrał Teksas jako miejsce planowanej fabryki układów scalonych w USA o wartości 17 miliardów dolarów po miesiącach rozważań, co zbiegło się z pierwszą od pięciu lat podróżą służbową Jay Y. Lee do Stanów Zjednoczonych.


Zobacz również: Zhakowano giełdę kryptowalut Bitmart. Zniknęło 200 mln dolarów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

gielda kryptowalut shackowana

Zhakowano giełdę kryptowalut Bitmart. Zniknęło 200 mln dolarów

pilne

Konferencja ministra zdrowia. Rząd ogłosił nowe obostrzenia!