w

Elon Musk powiedział, że Tesla wznowi płatności w Bitcoinie, gdy górnicy użyją więcej zielonej energii

„Jesteśmy zaniepokojeni szybko rosnącym wykorzystaniem paliw kopalnych do wydobywania Bitcoin i transakcji, zwłaszcza węgla, który ma najgorsze emisje ze wszystkich paliw” – powiedział Musk w maju.

Producent samochodów elektrycznych wstrzymał zakupy samochodów za pomocą bitcoinów w połowie maja z powodu obaw dotyczących tego, jak wydobycie kryptowalut przyczynia się do zmian klimatycznych.

Tymczasem, mamy czerwiec, Elon Musk znowu zmienia zdanie – Tesla może wrócić do płatności w Bitcoinie.

Musk zareagował na komentarze Magdy Wierzyckiej, prezesa południowoafrykańskiego asset managera Sygnia, która stwierdziła, że tweety Muska dotyczące cen bitcoina były „manipulacją rynkową” i powinny spowodować wszczęcie dochodzenia przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.

  • CEO Tesli Elon Musk w niedzielę powiedział, że firma wznowi transakcje bitcoinowe, gdy potwierdzi się, że istnieje rozsądne wykorzystanie czystej energii przez górników.

Elon Musk napisał na Twitterze, że gdy pojawi się potwierdzenie, iż „rozsądna” ilość (ok. 50 proc.) zużycia energii przy kopaniu bitcoinów pochodzi z „czystych źródeł”, wówczas Tesla przywróci transakcje w bitcoinie.

Wpis miliardera sprawił, że największa kryptowaluta zyskuje na wartości w zaskakującym tempie, osiągając pułap ponad 39 tysięcy dolarów.

image 71
Fot: Coinmarketcap

fot: Wikimedia commons/ Daniel Oberhaus

Zobacz także: Zakaz handlu to fikcja? Kolejna sieć sklepów otwiera się w niedziele

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Porozumienie programowe PiS i Kukiz15.

Porozumienie programowe PiS i Kukiz’15. „To jest jeden z ważniejszych dni w moim życiu”

Jak przygotować skuteczną ofertę dla najemców oraz gdzie i jak publikować ogłoszenia na wynajem?

Jak przygotować skuteczną ofertę dla najemców oraz gdzie i jak publikować ogłoszenia na wynajem?