w

Europosłowie protestują przeciwko zawieszeniu diet parlamentarnych

1078180489 768x432 1
Grecki europoseł Ioannis Lagos. podarł kiedyś flagę Turcji w greckim parlamencie.

O sprawie informują brukselskie i holenderskie media. Dieta w wysokości 323 euro dziennie za pracę w PE, która jest wypłacana kiedy poseł pojawi się w PE fizycznie w budynku w Brukseli lub Strasburgu – została zawieszona.

Ma to na celu zniechęcić europarlamentarzystów do pojawienia się w budynkach europarlamentu.

Protestuje również grecki, niezależny europoseł Ioannis Lagos. Wcześniej reprezentował skrajnie prawicową partię Złoty Świt. Swoje uwagi przesłał do kierownictwa UE: To niesprawiedliwe, że zostaliśmy pozbawieni świadczeń, do których mamy prawo.

De Telagraaf, holenderski dziennik: Decyzja o zawieszeniu diet wywołała sprzeciw wśród wielu europarlamentarzystów w całym spektrum politycznym.

Fiński liberalny europoseł Nils Torvalds z grupy Odnowić Europę: Większość z nas zawarła umowy najmu mieszkania w Brukseli.

Poseł do Parlamentu Europejskiego zarabia 8 tys. 932 euro brutto miesięcznie (dane za lipiec 2019 r.). EUobserver przypomina, że oprócz zryczałtowanej diety dziennej w wysokości 323 euro, posłowie do PE mają również prawo do 4 tys. 563 euro miesięcznie na pokrycie tzw. wydatków ogólnych, takich jak np. materiały biurowe.

Portal bankier.pl zapytał, czy PE mógłby dostarczyć dane na temat liczby posłów do Parlamentu Europejskiego nieobecnych przez co najmniej 50 procent czasu sesji plenarnych w tym roku, nie był w stanie odpowiedzieć na to pytanie. „Informujemy, że ponieważ większość sesji w 2020 r. odbywała się na odległość (tak zwane„ sesje hybrydowe ”), na to pytanie nie można odpowiedzieć w kategoriach bezwzględnych”, napisał PE w odpowiedzi na to pytanie.

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli zdecydował w październiku o ograniczeniu prac w budynku parlamentu ze względu na rekordowy przyrost zakażeń w stolicy Belgii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

norka

Koronawirus zmutował. Dania: Norki ze wszystkich ferm w kraju zostaną wybite. Dania.

Zamknięcie galerii handlowych – nadchodzi fala bankructw i masowych zwolnień

Zamknięcie galerii handlowych – nadchodzi fala bankructw i masowych zwolnień