w ,

Facebook zmienia nazwę na Meta. Spółka mocno inwestuje w metaverse

Facebook zmienia nazwę:

O zmianie nazwy spółki Facebook plotki krążyły już jakiś czas temu. Działalność tej firmy jest już bardzo szeroka – to nie tylko portal społecznościowy. Z tego też powodu, Facebook postanawia zmienić swoją nazwę korporacyjną na Meta. Ruch ten ma sprawić, aby spółka kojarzyła się z metaverse, na który bardzo mocno stawia Zuckerberg. Portal społecznościowy – Facebook, będzie nazywał się oczywiście tak samo, chodzi o zmianę nazwy koncernu.

– Chcę, byśmy z czasem byli postrzegani jako firma związana z metaverse – powiedział Mark Zuckerberg podczas corocznej konferencji Facebook Connect. Jak dodał, obecna marka jest zbyt silnie związana z aplikacją Facebook, by odpowiednio odzwierciedlać to, czym zajmuje się firma.

  • Zuckerberg wierzy, że połączenie internetu z wirtualną rzeczywistością to przyszłość. Szef koncernu stwierdził, że będzie to „następca” mobilnego internetu.
  • Na giełdzie firma pod nową nazwą i skrótem MVRS będzie funkcjonowała od 1 grudnia.

Nowoczesny internet:

Podczas wystąpienia pokazano, w jaki sposób ma wyglądać „nowoczesny internet”. Zuckerberg odbył spotkanie ze znajomymi, reprezentowanymi przez trójwymiarowe awatary we wspólnym wirtualnym pokoju stylizowanym na statek kosmiczny.

– W metawersum będziesz mógł robić wszystko, co możesz sobie wyobrazić: pracować, robić zakupy, bawić się (…) zamiast patrzeć na ekran, będziesz się czuł, jakbyś tam był – powiedział Zuckerberg.


Zobacz także: CZY MAŁE RYBY ZJEDZĄ WIELORYBY? Giełda, spekulacje i regulacje z Rafałem Zaorskim [WIDEO]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

półprzewodnik

Kryzys półprzewodników nie odpuszcza. Uderza w producentów jak nigdy

GUS podał odczyt inflacji za październik. Tragedia dla oszczędności Polaków!

GUS podał odczyt inflacji za październik. Tragedia dla oszczędności Polaków!