w

Francja: Ministrowie na nielegalnych kolacjach. Prokuratura wszczęła postępowanie

Ministrowie na nielegalnych kolacjach?

Francuski kanał telewizyjny M6 przedstawił materiały nagrane ukrytymi kamerami, które zarejestrowały tajne kolacje w Paryżu.

  • Jedna z uczestniczek mówi, że w tego typu spotkaniach uczestniczyło „kilku ministrów”. Sprawę bada francuska prokuratura. Skomentował ją też minister spraw wewnętrznych.
  • Francuski kanał telewizyjny M6 opublikował w piątek reportaż oparty na materiałach nagranych ukrytą kamerą. Jak twierdzi nadawca, nagrania pochodzą z tajnej restauracji w ekskluzywnej dzielnicy Paryża.

W materiale jeden z gości anonimowo mówi, że wśród uczestników kolacji byli ministrowie. – W tym tygodniu jadłem obiad w dwóch lub trzech restauracjach, tak zwanych tajnych restauracjach, z kilkoma ministrami – stwierdza.

Gość został zidentyfikowany jako były prezenter telewizyjny Pierre-Jean Chalencon, właściciel luksusowego Palais Vivienne w Paryżu. Francuska telewizja zasugerowała, że właśnie to miejsce działa jako „tajna restauracja”. Prawnik Chalencona w oświadczeniu dla AFP przyznał, że były prezenter był osobą z nagrania, ale zaprzeczył, by ministrowie byli obecni na nielegalnych kolacjach. Stwierdził, że miał to być tylko żart.

  • Prokurator paryski Remy Heitz poinformował, że po reportażu wszczęto dochodzenie w sprawie możliwych zarzutów „narażania życia innych” i „pracy nierejestrowanej”.
  • Szef francuskiego resortu spraw zagranicznych Gerald Darmanin również zażądał zweryfikowania opublikowanych przez M6 doniesień o rzekomym organizowaniu tajnych kolacji w paryskich restauracjach.
Ministrowie na nielegalnych kolacjach

LOCKDOWN WE FRANCJI

Od 3 kwietnia we Francji wszedł w życie kolejny już – trzeci w ciągu ostatniego roku – lockdown, obowiązuje również godzina policyjna. Większość sklepów została zamknięta.

  • Wiceminister spraw wewnętrznych Marlene Schiappa powiedziała w jednej z telewizji, że jeśli w nielegalne przyjęcia byli zaangażowani ministrowie lub prawodawcy, to „powinni zostać ukarani grzywną i karą, jak każdy inny obywatel”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rusza Orlen paczka. Konkurencja dla InPostu?

Rusza Orlen paczka. Konkurencja dla InPostu?

W USA Odbył się mecz. Na trybunach prawie 40 tys. osób. obostrzenia. lockdown

USA: W Teksasie odbył się mecz baseballowy. Na trybunach prawie 40 tys. osób