w

Francja: Żołnierze ostrzegają przed wojną domową. Powstał list otwarty

We Francji opublikowano nowy list otwarty ostrzegający przed groźbą wojny domowej, pod którym podpisało się już ponad 130 tys. osób.

„Chodzi o przetrwanie naszego kraju” – napisano w tekście, o którym mówi się, że został wydany anonimowo przez żołnierzy i apeluje o poparcie społeczne.

Nowy list został opublikowany w niedzielny wieczór przez francuski tygodnik „Valeurs Actuelles”, jednak liczba jego sygnatariuszy pozostaje niejasna. Autorzy listu opisują siebie jako żołnierzy młodego pokolenia, którzy służyli m.in. Afganistanie. W liście skrytykowano reakcję francuskiego rządu na list z zeszłego miesiąca. „Jeśli wybuchnie wojna domowa, armia utrzyma porządek na własnej ziemi” – można przeczytać w liście.

„Oddali swoją skórę, aby zniszczyć islamizm, któremu dajecie ustępstwa na naszej ziemi” – napisali.

  • Minister odpowiedzialna za siły zbrojne, Florence Parly, powiedziała, że ​​zostaną oni ukarani za łamanie prawa, które zabrania rezerwistom lub służącym członkom wojska publicznego wyrażania opinii na temat religii i polityki.
  • Skrajnie prawicowa liderka Marine Le Pen, kandydatka w przyszłorocznych wyborach prezydenckich, poparła jednak ok.1000 żołnierzy, którzy podpisali kwietniowy list.

ZOBACZ TAKŻE: Dom Marii Skłodowskiej-Curie na sprzedaż. Rząd zlecił kupno

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. „Skrajnie prawicowa liderka Marine Le Pen” – dla lewactwa każda prawica jest „skrajna”, oni już tak mają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dom Marii Skłodowskiej-Curie na sprzedaż. Rząd zlecił kupno

Dom Marii Skłodowskiej-Curie na sprzedaż. Rząd zlecił kupno

Zbigniew Jagiełło zrezygnował z funkcji prezesa PKO BP

Zbigniew Jagiełło zrezygnował z funkcji prezesa PKO BP