w

Garść newsów na weekend – Dej Wincyj!

Ciii, prywaciarze, wyższe zasiłki, podatek od firmowej kawki, fejk-karty i Tibia – sprawdźcie, co wydarzyło się w tym tygodniu #DejWincyj!

ZUS cichaczem podnosi pensje

Łódzcy pracownicy ZUS-u mogą liczyć na podwyżki. Władze oddziału w oficjalnych mailach zastrzegali, aby informacja pozostała ich… słodką tajemnicą. Podkreślali, że podwyżki nie spotkają się z „dobrym odbiorem społecznym”.

Sprawdź: ZUS dyskretnie podnosi pensje pracowników

Rząd: wyższe zasiłki dla bezrobotnych

Jak w tytule. Partia rządząca nie zatrzymuje „prac” nad programami socjalnymi i postanawia… podnieść zasiłki o połowę. Zgodnie z zapowiedziami kampanijnymi, bezrobotni mogą liczyć na świadczenia w wysokości do 1300 zł oraz tzw. dodatek solidarnościowy w wysokości 1200 zł. W Polsce jest ponad 900 tys. bezrobotnych. Zakładając, że każdemu przysługuje zasiłek, w tym roku tylko na ten program wydalibyśmy… 3,5 mld zł.

Sprawdź: 4 mld złotych dla bezrobotnych? Do środy rząd ma ogłosić podniesienie zasiłku

Podatek od kawki

Według nowych przepisów pracodawca będzie musiał m.in… kontrolować, kto korzysta z firmowego ekspresu. Mało tego, w biurze osoby na umowie zleceniu, bądą miały mniejsze prawa do produktów zakupionych na poczet firmy, niż pracownicy na umowie o pracę. Chodzi o nowy sposób liczenia kosztów uzyskania przychodów. Proste? Proste (?).

Sprawdź: Fiskus zmienia zdanie. Chce podatku od firmowej kawy dla zleceniobiorców

Karty wylądowały w skrzynkach – razem z numerami do PiS

Tęgi dowcip czy gorzka prawda? W skrzynkach pocztowych na terenie Szczecina pojawiły się pakiety z kartami do głosowania i instrukcjami, gdzie należy nadać swój dokument z zaznaczonym kandydatem. Według szczecińskich wytycznych karty mają być wysłane na adres… Ministerstwa Aktywów Państwowych. W razie wątpliwości dopisano numer, pod którym rozwiane będą wszelkie wątpliwości – telefon do centrali PiS w Warszawie.

Sprawdź: „Pakiety Wyborcze” z kartami do głosowania trafiły do tysięcy skrzynek pocztowych. Z telefonami do PiS

Głogów też kartami stoi

Dolnośląski Głogów też nie powinien mieć kompleksów, jeśli chodzi o kolportaż kart wyborczych. Porozrzucanymi przy ulicy Sienkiewicza pakietami wyborczymi zainteresowała się lokalna policja. Dokumenty nadto przypominały oryginały.

Sprawdź: Porozrzucane broszury przypominające karty do głosowania na ulicach Głogowa

Utrzymywać rodzinę… z Tibii

Odcinając się od klimatu wyborów (których i tak nie będzie), przenosimy się do Wenezueli. Lokalna recesja pozwala pewnemu graczowi śmiało utrzymywać trzyosobową rodzinę z farmienia w Tibii. Zarabia 200 dolarów miesięcznie.

Sprawdź: Jego pracą jest Tibia. Utrzymuje rodzinę z farmienia złota w grze

Zapraszamy na nowy materiał Maćka Wapińskiego z serii Dej Wincyj! Tylko na kanale VETO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Protesty w Świnoujściu: Chcemy żyć, chcemy pracować

Protesty w Świnoujściu: Chcemy żyć, chcemy pracować

Janusz Korwin-Mikke w #hot16challenge

To nie żart. Janusz Korwin-Mikke w #hot16challenge2