w

Z ostatniej chwili: Porozumienie Gowina i Kaczyńskiego. Wyborów 10 maja nie będzie

To już oficjalne. Wyborów 10 maja nie będzie. Poniżej komunikat obu polityków cytowany przez oficjalne konto PiS na Twitterze, TVN24 i portal Onet.pl.

„W związku z odrzuceniem przez opozycję wszystkich konstruktywnych propozycji umożliwiających przeprowadzenie tegorocznych wyborów prezydenckich w terminie konstytucyjnym, partie Prawo i Sprawiedliwość oraz Porozumienie Jarosława Gowina przygotowały rozwiązanie, które zagwarantuje Polakom możliwość wzięcia udziału w demokratycznych wyborach

Prawo i Sprawiedliwość oraz Porozumienie przygotowały rozwiązanie, które zagwarantuje Polakom możliwość wzięcia udziału w demokratycznych wyborach.

Wybory przeprowadzone przez Państwową Komisję Wyborczą, w trosce o bezpieczeństwo Polaków, ze względu na sytuację epidemiczną, odbędą się w trybie korespondencyjnym. Porozumienie Jarosława Gowina zobowiązuje się do poparcia ustawy o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r., a jednocześnie przedstawi, w uzgodnieniu z Prawem i Sprawiedliwością, propozycje jej nowelizacji.”

Źródło: TVN24/ Onet

3 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Projekt bez tytułu 1

Rapsy i wolne hajsy. Czy w polskim rapie znajdziemy treści wolnościowe? [cz. 1]

Debata prezydencka ponownie w TVP

Czego dowiedzieliśmy się z debaty prezydenckiej TVP? [KOMENTARZE, OPINIE, ANALIZY SPECJALISTÓW]