w

Gastronomia nadal zamknięta. Branża szykuje pozew zbiorowy

Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej działa. Branża szykuje pozew.

Gastronomia, branża fitness i hotelarstwo to branże szczególnie dotknięte przez lockdown. Dzisiejsza konferencja prasowa ministra zdrowia również nie napawa optymizmem. Firmy nie mogą liczyć na poluzowanie obostrzeń, powrót do normalnego funkcjonowania wydaje się być bardzo odległy.

Przedsiębiorcy czują się pokrzywdzeni i zapowiadają reakcję – będzie pozew zbiorowy. Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej rozpoczęła proces przygotowywania Pozwu zbiorowego GASTRONOMÓW przeciwko Skarbowi Państwa.

  • Do pozwu zbiorowego przedstawicieli gastronomii przystępują głównie przedsiębiorcy, którzy zostali pominięci ze względu na PKD w Tarczy 6.0 – tzw. branżowej i Tarczy PFR 2.0. IGGP szacuje, że bez pomocy zostało kilkanaście tysięcy lokali.

Jeżeli Twoja Firma uruchomiła nowy lokal w okresie od 01.11.2019 r. i nie może wykazać spadku obrotów wymaganych w Ustawie, albo nie ma możliwości porównania spadku obrotów rok do roku, bo uruchomiła swoją działalność rok temu albo później i nie obejmuje jej pomoc z Tarczy Branżowej 6.0, zgłoś swój akces do Pozwu zbiorowego – czytamy w komunikacie.

Pozew zbiorowy to ogromna oszczędność kosztów i zwiększona szansa na zwycięstwo. Oczywiście nie uzyskamy wypłaty w kilka miesięcy. Ale warto walczyć. Walcz o pieniądze, które Ci się należą – pisze IGGP.

  • Planowany termin złożenia Pozwu zbiorowego to 31 marca 2021 r.
  • Aby przystąpić do pozwu, trzeba wypełnić deklarację i wpłacić kwotę 500 PLN + VAT (tylko dla Członków IGGP).

POZEW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Andrzej Duda podpisał budżet: TVP i Polskie radio dostaną 1,95 mld zł

Andrzej Duda podpisał budżet: TVP i Polskie radio dostaną 1,95 mld zł

Polska spada w rankingu dotyczącym korupcji. Wyprzedza nas Botswana

Polska spada w rankingu dotyczącym korupcji. Wyprzedza nas Botswana