w ,

Google kupiło biuro w Londynie za 1 miliard dolarów

Nieruchomości Google

Google kupił kolorową przestrzeń biurową w Londynie za 1 miliard dolarów, czekając na zakończenie opóźnionych prac budowlanych nad swoją siedzibą w Wielkiej Brytanii.

Internetowy gigant ogłosił, że nabył cały budynek Central St. Giles, w którym już zajmuje kilka pięter.

Google - budynek Central St. Giles
Budynek Central St. Giles, Londyn
fot. Timo Tijhof/Wikimedia Commons

„Nasza inwestycja w ten uderzający, zaprojektowany przez Renzo Piano budynek reprezentuje nasze ciągłe zaufanie do biura jako miejsca do osobistej współpracy” – powiedział Ronan Harris, wiceprezes i dyrektor zarządzający Google w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Harris dodał, że Google planuje odnowić biuro w ciągu najbliższych kilku lat oraz przygotować miejsca do pracy na zewnątrz.

Spółka z Doliny Krzemowej zatrudnia na wyspach aktualnie 6,4 tys. i planuje zwiększyć tę liczbę do 10 tys. w najbliższych latach.

Jej nowa siedziba w Wielkiej Brytanii, która znajdzie się na działce za stacją kolejową King’s Cross, jest wciąż w budowie. 11-piętrowy biurowiec został zaprojektowany przez prestiżowe Heatherwick Studios i Bjarke Ingels Group. W planach jest 25-metrowy basen, 200-metrowa trasa biegowa na dachu oraz duża hala sportowa z widokiem na Londyn. Po ukończeniu ma pomieścić do 4 tysięcy pracowników firmy.

google nowa siedziba
Wizualizacja nowej siedziby Google w Wielkiej Brytanii
fot. bdonline.co.uk

Budowa jest jednak opóźniona o kilka lat. Google miał początkowo nadzieję, że zacznie korzystać z budynku najpóźniej w 2016 roku. Doniesienia sugerują, że budynek będzie gotowy dopiero na przełomie 2023 i 2024 roku, co oznacza opóźnienie o prawie dekadę.


Fot. Jonny Gios/Unsplash

Zobacz również: Inwestorzy płacą miliony za wirtualną ziemię w metaverse

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NFT bill tai

Zdaniem Billa Tai zarówno akcje jak i nieruchomości zostaną przekształcone w NFT

kancelaria prezydenta min

Andrzej Duda: Wszelkie niedopatrzenia Polskiego Ładu trzeba jak najszybciej poprawić