w ,

Pracuj.pl – spokojny debiut na GPW. Kurs poniżej ceny z oferty

Grupa Pracuj wchodzi na GPW

Kurs akcji Grupy Pracuj, która oferuje usługi wspierające rekrutację, utrzymanie i rozwój pracowników, na otwarciu wyniósł 74 zł, po czym zaczął spadać, a po godzinie handlu utrzymywał się prawie 2 proc. poniżej ceny z emisji. Dzień zakończył z nieco ponad 5 proc. spadkiem.

Grupa Pracuj - kurs akcji
Kurs akcji Grupy Pracuj. Źródło: Google

Do obrotu wprowadzono 48 686 990 akcji serii A, 18 155 860 akcji serii B oraz 1 261 400 akcji serii C. Ostateczna liczba akcji w ofercie Grupy Pracuj wyniosła 15 134 278, tj. 22,2 proc. istniejących akcji spółki sprzedawanych przez jej dotychczasowych akcjonariuszy, a ostateczna cena akcji została ustalona na 74 zł za sztukę.

Łączna wartość oferty publicznej wyniosła 1,12 mld zł, a wynikająca z ostatecznej ceny akcji kapitalizacja spółki wyniosła 5,04 mld zł. Budowa księgi popytu rozpoczęła się 17 listopada, a zakończyła 24 listopada.

Struktura Grupy Pracuj

Po zakończeniu oferty prezes zarządu Przemysław Gacek, bezpośrednio i pośrednio poprzez Frascati Investments, pozostał większościowym akcjonariuszem Grupy Pracuj, z udziałem w kapitale zakładowym wynoszącym 53 proc. Grupa Pracuj jest platformą technologiczną w branży HR w Europie Środkowo-Wschodniej. Wspiera przedsiębiorstwa w zakresie rekrutacji, utrzymania i rozwoju pracowników, od ponad 20 lat działa w Polsce i od 15 lat na Ukrainie. Zatrudnia ponad 800 osób.

Do grupy należą marki: Pracuj.pl – polski internetowy serwis rekrutacyjny, Robota.ua – działający na rynku ukraińskim internetowy serwis rekrutacyjny, oraz eRecruiter – polski system wspierający prowadzenie procesów rekrutacyjnych, oferowany w modelu SaaS (ang. software as a service, czyli oprogramowanie jako usługa).

W ciągu dziewięciu miesięcy 2021 roku Grupa Pracuj osiągnęła przychody z umów z klientami w wysokości 344 mln zł, o 60 proc. wyższe niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Grupa wypracowała w tym okresie skorygowaną EBITDA w wysokości 200 mln zł (marża 58 proc.), co oznacza wzrost o 85 proc. rok do roku.


Zobacz również: 4,5 mln zł w 7 minut! Kombinat Konopny bije rekord

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

amazon

Włochy: Amazon ukarany grzywną w wysokości 1,13 mld euro

tvp

Sondaż: Większość Polaków negatywnie ocenia TVP pod rządami Jacka Kurskiego