w

Gubernator stanu Wyoming zakazuje „paszportów szczepionkowych”

Gubernator Mark Gordon, Republikanin, ogłosił w piątek dyrektywę przeciwko „paszportom szczepionkowym”, jak donosi The Cheyenne Post.

„Programy paszportów szczepionkowych mogą potencjalnie upolitycznić decyzję, która nie powinna być upolityczniona,” powiedział Gordon w oświadczeniu. „Podzieliłyby naszych obywateli w czasie, gdy jedność w walce z wirusem jest niezbędna, i zaszkodziłyby tym, którzy z medycznego punktu widzenia nie są w stanie otrzymać szczepionki”.

  • Zachęcił mieszkańców Wyoming powyżej 16 roku życia do zaszczepienia się, ale nazwał to „osobistym wyborem opartym na osobistych okolicznościach.”
  • Dyrektywa Gordona zachęciła miasta, miasteczka, hrabstwa i prywatne firmy w Wyoming do zapewnienia pełnego dostępu do miejsc i usług bez względu na status szczepionkowy danej osoby.

Podczas gdy niektóre amerykańskie firmy szukają sposobów, by wymagać od klientów szczepień, urzędnicy w administracji prezydenta Joe Bidena powiedzieli, że nie ma planów wprowadzenia ogólnego federalnego paszportu szczepionkowego. Kilka stanów rządzonych przez GOP, oprócz Wyoming, zakazało paszportów szczepionkowych.

Ponad 180 000 osób w Wyoming, czyli prawie jedna trzecia ludności stanu, zostało zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Alarm bombowy w Sądzie Najwyższym. Posiedzenie dot. frankowiczów zostanie przesunięte

Alarm bombowy w Sądzie Najwyższym. Posiedzenie dot. frankowiczów zostanie przesunięte

Kolejna sieć sklepów obejdzie zakaz handlu w niedziele

Kolejna sieć sklepów obchodzi zakaz handlu w niedziele