w

Prof. Horban: Jeżeli ktoś wypowiada się o szczepieniach negatywnie, to podważa politykę państwa

Znany ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi Prof. Horban wystąpił 12 stycznia w programie RMF FM. Horban odniósł się do wypowiedzi małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak, która nazwała szczepienia „eksperymentem” i powiedziała, że nie zgadza się z pomysłem przymuszania do szczepionek.

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak pytana w piątek rano w Radiu Zet o to, czy szczepienia nauczycieli przeciwko COVID-19 powinny być obowiązkowe odpowiedziała, że absolutnie nie zgadza się z pomysłem, żeby kogokolwiek do czegokolwiek zmuszać. To jest wolna decyzja każdego wolnego człowieka – oceniła. Jak dodała, „konsekwencje tego eksperymentu nie są do końca stwierdzone”.

Prof. Horban w RMF FM

– Jeżeli ktoś się wypowiada na tematy szczepień negatywnie, to zaczyna podważać politykę państwa i osoba taka, która podważa, nie powinna pełnić funkcji publicznych. To jest jasna zdecydowanie opinia Rady, którą też podtrzymuję – powiedział Horban.

  • Lekarz podkreślił, że Barbara Nowak „powinna zostać zdymisjonowana, kompletnie, totalnie”.

– Nie powinna się zajmować medycyną, ponieważ o tym nie ma pojęcia, no ale to jest w Polsce również jak pan redaktor wie nagminne w tej chwili wszyscy się znają na wszystkim łącznie z pańskimi kolegami zawodowymi – kontynuował.

Będzie przymus szczepień?

Prof. Horban powiedział również, że w Polsce należy wprowadzić regulacje, które „w pewien sposób przymuszają do szczepienia ludzi, którzy nie chcą się szczepić lub nie mają takiej możliwości”.

Jak uzasadniał, słowo” obowiązkowe szczepienie” oznacza, że administracja państwowa, administracja medyczna musi zorganizować całe szczepienia w ten sposób, żeby one były bezpłatne, dostępne i możliwe do przeprowadzenia – powiedział. – Drugą stroną jest wprowadzanie czegoś, co byśmy nazwali restrykcjami albo z drugiej strony nakłanianiem obywatela – dodał gość RMF FM.


Źródło: RMF FM

Zobacz także: OBNIŻKA VAT NA ŻYWNOŚĆ, GAZ I PRĄD. PREMIER MORAWIECKI OGŁOSIŁ SZCZEGÓŁY TARCZY ANTYINFLACYJNEJ 2.0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

tarcza antyinflacyjna 2 0

Tarcza antyinflacyjna 2.0 zwiększa szansę na dwucyfrową inflację

orlen

Fuzja PKN Orlen i Lotosu. Saudi Aramco i MOL nabywcami aktywów koncernu