w

Ujawniono majątek Łukasza Szumowskiego. Akcje i nieruchomości warte nawet kilkadziesiąt milionów

Łączny majątek Łukasza i Anny Szumowskich wynosi przynajmniej 20 mln zł – poinformował portal Wirtualna Polska. Składają się na niego udziały w firmach i nieruchomości o wartości ok. 8 mln zł, w tym m.in. część willi w Aninie, siedlisko na Suwalszczyźnie (o powierzchni 16,2 hektara) czy działka 200 metrów od domu Mateusza Morawieckiego nad Bałtykiem – wynika z informacji WP.

Majątek byłego ministra zdrowia

Ostatnio mogliśmy usłyszeć, że Łukasz Szumowski rezygnuje z polityki. Były minister zdrowia zrzekł się mandatu posła w związku z objęciem fotela dyrektora Narodowego Instytutu Kardiologii. Interesujące są jego finanse. Na początku kadencji w 2019 roku deklarował, że na koncie ma jedynie 1134 złote. Po dwóch latach stan posiadania posła trochę się poprawił – odłożył 24,5 tys. zł – czytamy w wp.pl.

Co jednak podkreśla portal wp.pl – przed wejściem do polityki większość nieruchomości i udziałów w firmach przepisał na żonę, z którą ma rozdzielność majątkową.

Według informacji portalu wp.pl żona Łukasza Szumowskiego jest właścicielem części posiadłości w Aninie wraz z domem oraz siedliska na Suwalszczyźnie. Do tego dochodzi jeszcze kilka działek. Z wyliczeń rzeczoznawcy, z którym skontaktował się portal, wynika, że nieruchomości należące do rodziny Szumowskich mają wartość na poziomie nawet 8 mln zł.

Oprócz tego Szumowska ma udziały w kilku spółkach. Według Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych Anna Szumowska występuje jako beneficjent w ośmiu podmiotach. Natomiast z danych Krajowego Rejestru Sądowego wynika, że jest wspólniczką w czterech podmiotach.

Według informacji wp.pl żona Łukasza Szumowskiego natomiast kontroluje udziały o wartości co najmniej 11,9 mln zł w firmie notowanej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.


Źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

mufid majnun szczepienie covid certyfikaty

Ważność unijnych certyfikatów COVID została skrócona

nowa ustawa covidowa idzie do kosza

Sejm odrzucił „lex konfident”. Nowa ustawa covidowa idzie do kosza