w

Polski nie(Ład) w praktyce. Pracownicy ZUS chcą go wycofać, bo dostali mniejsze pensje

Jak poinformowała Interia – Związek Zawodowy Pracowników ZUS napisał list do premiera Mateusza Morawieckiego i ministra finansów Tadeusza Kościńskiego. Związkowcy informują o niższych wypłatach w styczniu i apelują o wycofanie Polskiego Ładu.

Pracownicy ZUS chcą wycofania Polskiego Ładu

Taki świetny miał być ten Polski Ład. Jak na razie wychodzi jednak zupełnie inaczej. W urzędach panuje chaos, przedsiębiorcy się gubią, a skarbówka grozi protestami. Jakby tego było mało – pracownicy ZUS też są zdenerwowani. Według informacji Interii otrzymali oni mniejsze pensje i chcą wycofania Polskiego Ładu.

Jak czytamy – w liście skierowanym do premiera i ministra finansów, który miała widzieć Interia, Związek Zawodowy Pracowników ZUS podkreśla, że otrzymał wiele zgłoszeń o zaniżonych wypłatach wynagrodzeń w styczniu w porównaniu z grudniem.

– Uzyskaliśmy informację od pracodawcy, że 75 proc. załogi nie skorzystało z ulgi dla klasy średniej, ponieważ w związku z wypłatą w styczniu trzech składników przekroczony został miesięczny próg uprawniający do ulgi – powiedziała Interii Beata Wójcik, przewodnicząca Związku.

Różnice w wypłatach wynagrodzeń sięgają do kilkuset złotych, co przy relatywnie niskich wynagrodzeniach zasadniczych pracowników ZUS jest ogromnym uszczerbkiem w budżetach ich rodzin” – czytamy w liście. Związek podkreśla, że pracownicy ZUS to jedna z najniżej uposażonych grup urzędniczych w Polsce.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nowa ustawa covidowa idzie do kosza

Sejm odrzucił „lex konfident”. Nowa ustawa covidowa idzie do kosza

naveed ahmed india flag

Indie wprowadzą cyfrową walutę do kwietnia 2023 roku