w

Skarbówka grozi protestem z powodu Polskiego Ładu. Pracownicy urzędów nie dają rady

Polski Ład to zamieszanie w czystej postaci. Tego typu zmiany, wprowadzane na szybko, nigdy nie kończą się dobrze – widzimy to wszyscy. Sytuacja w urzędach Krajowej Administracji Skarbowej jest coraz bardziej napięta. Pracownikom brakuje sensownych szkoleń i informacji odnośnie funkcjonowania Polskiego Ładu, co spowodowało, że w powietrzu wisi protest.

Pracownicy skarbówki grożą protestem

Funkcjonariusze KAS domagają się dodatkowych środków i podwyżek i przestrzegają, że „niespełnienie żądań spowoduje rozpoczęcie akcji protestacyjnej”. Jak czytamy – urzędnicy są przemęczeni i brakuje im czasu na inne obowiązki.

  • „Wszystkie siły skierowane na Ład” – napisała Agata Jagodzińska, pracująca w Krajowej Administracji Skarbowej i jednocześnie działaczka związkowa.

Urzędnicy mają za dużo pracy, brakuje informacji

„Pracownicy zaangażowani do dyżurów w sprawie udzielania informacji na temat Polskiego Ładu rozpoczynają pracę o godzinie 11, a kończą o 19. W czasie dyżuru teoretycznie są zobligowani do udzielania informacji tylko w zakresie Polskiego Ładu, ale w praktyce udzielają porad odnośnie wszelkich spraw skarbowych. Przy obecnym przeciążeniu pracowników, przyznanie im kolejnych zadań w bardzo istotny sposób ogranicza czas pracy niezbędny do wypełnienia ich zasadniczych obowiązków” – czytamy w liście. Związkowcy wyjaśniają, że dodatkowe obowiązki nałożone z powodu Polskiego Ładu doprowadzą tylko do zwiększenia zaległości.

Co najważniejsze, związkowcom brakuje informacji odnośnie funkcjonowania Polskiego Ładu. Nikt nie rozumie obecnie wdrażanych zmian.

„Pracownicy nie zostali odpowiednio przygotowani do udzielania informacji w zakresie Polskiego Ładu, a pospiesznie prowadzone webinaria są farsą szkoleń. Duże grupy osób wysłuchują wykładów na małym ekranie komputera jednego zalogowanego pracownika. W związku z tym słyszalność wykładu jest bardzo słaba, a tablice informacyjne pokazywane w trakcie szkolenia są całkowicie nieczytelne” – stwierdzają związkowcy. „Prowadzone w takich warunkach webinaria pełnią głównie funkcje propagandowe, a ich wartość merytoryczna jest niewielka” – dodają.

Urzędnicy stawiają warunki

Urzędnicy wysunęli swoje żądania. Ich niespełnienie będzie groziło rozpoczęciem akcji protestacyjnej w Krajowej Administracji Skarbowej. Główne założenia to:

  • Natychmiastowa likwidacja dyżurów w urzędach skarbowych od 15 do 19 w zakresie Polskiego Ładu
  • Natychmiastowe uruchomienie dodatkowych środków (spoza KAS) na wypłatę dodatków zadaniowych pracowników zaangażowanych w informowanie na temat Polskiego Ładu
  • Natychmiastowa realizacja zaległej uchwały modernizacyjnej za lata 2020 oraz 2021 oraz wzrostu wynagrodzeń zasadniczych ze skutkiem od 1 stycznia 2022 r. w wysokości 20%
mora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

boris johnson

Wielka Brytania zniesie wszelkie obostrzenia związane z omikronem

plonace euro

Średnia inflacja w UE wynosi już ponad 5 proc. Polska na podium rankingu