w

Inflacja w Turcji przebiła 17 procent! Polska bierze przykład?

fot: unplash

Inflacja w Turcji.

Inflacja konsumencka (CPI) w Turcji wzrosła do 17,14 procent rok do roku – poinformował w poniedziałek Turecki Instytut Statystyczny (TurkStat). Roczna inflacja osiągnęła obecnie najwyższy poziom obserwowany od maja 2019 roku. W poprzednim miesiącu wynosiła ona 17,3 proc.

Główna presja inflacyjna pochodziła z żywności i napojów bezalkoholowych (16,98 procent), transportu (29,31 procent), mieszkalnictwa i usług komunalnych (13,60 procent), wyposażenia, sprzętu gospodarstwa domowego i rutynowego utrzymania (22,27 procent), hoteli, kawiarni i restauracji (16,81 procent), odzieży i obuwia (11,03 procent) oraz różnych towarów i usług (18,27 procent).

  • Wskaźnik inflacji bazowej cen konsumpcyjnych, który wyklucza zmienne pozycje, takie jak energia, żywność i napoje bezalkoholowe, napoje alkoholowe, tytoń i złoto, wzrósł w kwietniu do 17,77 procent, najwyższego poziomu od lutego 2019 roku – podał Turecki Instytut Statystyczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Po blisko trzech miesiącach od mszy w Starachowicach z udziałem Jarosława Kaczyńskiego i innych polityków PiS oficjalne stanowisko w sprawie zajął komendant wojewódzki policji w Kielcach. Mundurowi nie ukarzą uczestników nabożeństwa, bo w ich ocenie msza miała charakter państwowy. Lokalni działacze już zapowiedzieli odwołanie od tej decyzji.

Śledztwo ws. Jarosława Kaczyńskiego. Kary nie będzie, bo msza miała „charakter państwowy”

Polacy lubią podatki. Wysokie podatki?

Polacy chcą płacić wyższe podatki? Sondaż DGP i RMF FM