w ,

Sondaż: Coraz więcej inwestorów woli kupować kryptowaluty niż akcje

Rynek kryptowalut każdego roku przyciąga do siebie coraz więcej potencjalnych inwestorów, również tych, którzy na rynkach tradycyjnych zjedli zęby. Powodów tego zjawiska jest wiele. Niewątpliwą zaletą kryptowalut jest świeżość i innowacyjność tematu, która generuje ogromne stopy zwrotu – nie do osiągnięcia na rynkach akcji.

Coraz więcej inwestorów woli kryptowaluty od akcji

Nowe badania przeprowadzone przez agregator danych konsumenckich CivicScience wykazały, że coraz więcej inwestorów woli kryptowaluty od akcji. Liczba respondentów, którzy stwierdzili, że byliby bardziej skłonni zainwestować swoje pieniądze w kryptowaluty niż tradycyjne akcje, wzrosła o 140% w ciągu zaledwie pięciu miesięcy.

Dodatkowo, badania przeprowadzone przez agregator danych konsumenckich CivicScience wykazały, że coraz większa liczba inwestorów sprzedaje swoje akcje, aby kupić więcej kryptowalut.

Metodologia badania

  • Pytania badawcze zostały wysłane do osób powyżej 18 roku życia w Stanach Zjednoczonych w różnym czasie w ciągu 2021 roku.
  • Jeszcze w czerwcu tylko 10% respondentów stwierdziło, że byliby bardziej skłonni zainwestować swoje pieniądze w kryptowaluty niż tradycyjne akcje.

Liczba ta wzrosła aż do 24% w listopadzie. Oznacza to, że w ciągu zaledwie pięciu miesięcy aż o 140 proc. wzrosła liczba respondentów, którzy stwierdzili, że byliby bardziej skłonni zainwestować swoje pieniądze w kryptowaluty niż tradycyjne akcje. Dodatkowo, część inwestorów sprzedaje swoje aktywa na rynkach tradycyjnych, żeby kupić kryptowaluty.


Zobacz także: Kryptowaluta nazwana imieniem Elona Muska rośnie ponad 4000% w październiku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

hotelarze boja sie o biznes

Nowe obostrzenia. Hotelarze boją się o opłacalność swojego biznesu w okresie świątecznym

amazon

Włochy: Amazon ukarany grzywną w wysokości 1,13 mld euro