w

Jeff Bezos, drugi najbogatszy człowiek na świecie, poleci w kosmos!

Jeff Bezos poleci w kosmos pierwszym załogowym lotem statku rakietowego wyprodukowanego przez jego firmę kosmiczną – Blue Origin. Lot zaplanowano na 20 lipca, zaledwie 15 dni po zaplanowanej przez Bezosa rezygnacji z funkcji szefa Amazona.

  • Blue Origin przekazał, że młodszy brat Bezosa, Mark, również dołączy do lotu. „Odkąd skończyłem pięć lat, marzyłem o podróżowaniu w kosmos” – napisał 57-letni Bezos na Instagramie. „20 lipca wyruszę w tę podróż z moim bratem. Największa przygoda z moim najlepszym przyjacielem” – dodał.

Lot w kosmos Jeffa Bezosa i jego towarzyszy potrwa 11 minut i nie będzie lotem orbitalnym, a załogowa kapsuła New Shepard wyniesiona zostanie z pomocą rakiety Blue Origin na wysokość około 100 kilometrów. Przed pokonaniem tej granicy, po 3 minutach od startu, kapsuła odłączy się od samej rakiety, która potem wyląduje wykorzystując silniki.

Osoby na pokładzie będą miały około 3 minut nieważkości i potem wraz z całą kapsułą wylądują na spadochronie. Pojazd znajdzie się wystarczająco wysoko, by załoga zasłużyła na miano astronautów.

Dodatkowo, firma założyciela Amazona, 5 maja rozpoczęła aukcję biletów na pierwszy załogowy lot, którego start jest zaplanowany na 20 lipca, w 52. rocznicę lądowania na Księżycu misji Apollo 11. Data rozpoczęcia aukcji również nie została wybrana przypadkowo: to 60. rocznica lotu pierwszego Amerykanina w kosmos – i drugiego człowieka na świecie po Juriju Gagarinie – Alana Sheparda.

  • Cena pierwszego biletu na wycieczkę w kosmos aktualnie wynosi 2,8 mln dol. aukcja ma zakończyć się 10 czerwca, zaś zwycięzcę poznamy w czasie licytacji online 12 czerwca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ograniczanie skupu aktywów i decyzje OPEC negatywnie wpływają na metale

Ograniczanie skupu aktywów i decyzje OPEC negatywnie wpływają na metale

Ogromne zmiany w fotowoltaice. Czy zielona energia będzie się jeszcze opłacać?

Ogromne zmiany w fotowoltaice. Czy zielona energia będzie się jeszcze opłacać?