w

Kanał „Uwaga! Naukowy Bełkot” usunięty z YouTube. Kryptowalutowi oszuści włamali się na jego konto!

Już od jakiegoś czasu trwa fala przejmowania kanałów na YouTube. Hakerzy włamują się na poszczególne konta, aby przeprowadzać zmasowane oszustwa – tym razem dostano się na konto Dawida Myśliwca, który prowadzi jeden z największych popularnonaukowych kanałów w Polsce.

Podczas ataku, na kanale pojawiały się transmisje, które pozycjonowały się jako konferencja kryptowalutowa „The ₿ Word”. W rzeczywistości były to oszustwa wyłudzające od widzów kryptowaluty – zwłaszcza Ethereum i Bitcoina. Kanał wielokrotnie zmieniał nazwę, same transmisje na żywo pojawiały się również kilka razy. YouTuber nie mógł nic z tym zrobić.

W całej sprawie najdziwniejsze jest, że Naukowy Bełkot był w stanie zmienić hasło – w teorii miał kontrolę nad swoim kanałem, jednak hakerzy nadal mogli uruchamiać transmisję na żywo..

nice

DAWID MYŚLIWIEC KOMENTUJE:

YouTube postanowił zareagować najmocniejszym możliwym krokiem.. Kanał „Uwaga! Naukowy Bełkot” został usunięty. Całą sprawę komentuje Dawid Myśliwiec:

„Pół godziny temu odebrałem maila z informacją o zamknięciu konta za naruszenie poważnych wytycznych. Bez ostrzeżenia i wskazania o co konkretnie chodzi. Bez pytania, czy wszystko OK, czy może nie działo się coś podejrzanego. Bez ukrywania treści budzących wątpliwości itd. Po latach robienia filmów, co do których nie było najmniejszych uwag w kilkanaście godzin potraktowano mnie jak przypadkowego kmiota, za co mam teraz ogromne pretensje do YouTube i może lepiej, żebym teraz na gorąco nie pisał nic więcej na temat tej procedury – napisał Dawid Myśliwiec na Facebooku”

Jak dodał – sprawa została już zgłoszona do YouTube, odwołał się on od ustanowionej decyzji. „Uruchamiam wszystkie kontakty, żeby to odkręcić – czytamy”.

Dobra. Pomysł na szybko jest taki…Niestety w rozwiązywaniu takich spraw bardzo często pomaga publicznie nałożona presja…Możemy więc w mediach społecznościowych oznaczać konta YouTube Polska i moje oraz dorzucić hashtag #oddajbełkotpodsumował w czwartek wieczorem.

belkot

Zobacz także: Legia Warszawa nawiązuje współpracę z giełdą Binance. Klub piłkarski emituje tokeny NFT!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Legia Warszawa nawiązuje współpracę z Binance. Klub piłkarski emituje tokeny NFT!

Legia Warszawa nawiązuje współpracę z giełdą Binance. Klub piłkarski emituje tokeny NFT!

GUS podał dane z rynku pracy. Ilość zarejestrowanych bezrobotnych poniżej miliona!

GUS podał dane z rynku pracy. Ilość zarejestrowanych bezrobotnych poniżej miliona!