w

Kiedy otwarcie hoteli i restauracji? Prof. Horban podał termin

fot: unplash

Kiedy otwarcie hoteli, restauracji i szkół?

W maju będzie dobrze. Będzie spadała liczba zakażeń, liczba chorych w szpitalu, będzie spadała liczba zgonów – powiedział w „Rozmowie Piaseckiego” główny doradca premiera do spraw COVID-19 profesor Andrzej Horban. W TVN24 przewidywał, że to właśnie maj może być okresem otwarcia większości gospodarki.

Lockdown w Polsce potrwa do końca maja? Profesor Andrzej Horban pytany w TVN24, kiedy rząd wykona kolejny krok w kierunku powrotu do normalności i pozwoli na otwarcie całej gospodarki, w tym hoteli, restauracji, pubów oraz szkół, odparł: „Myślę, że to wszystko zadzieje się w maju”.

  • Na pytanie o konkretną datę powiedział: „15 powiedzmy z ostrożności procesowej”.
  • Dopytywany o kwestię noszenia maseczek na świeżym powietrzu, ocenił, że „około końca maja powinniśmy zacząć rezygnować”.
  • Zdaniem szefa Rady Medycznej przy premierze otwarcie kolejnych branż powinno mieć miejsce w maju, ale „powinno być robione to odpowiedzialnie”.

Na początku trzeba będzie zacząć otwierać aktywności w tych województwach, gdzie jest mniej zakażeń. Wszyscy zawsze dopominali się o coś, co nazywa się regionalizacją. Najwyższa pora zgodzić się z nimi – powiedział w „Rozmowie Piaseckiego”.

Profesor Horban pytany przez Konrada Piaseckiego o ewentualną czwartą falę epidemii stwierdził, że zależy to m.in. od nas. – Zależy od szczepień, od zachowania społeczeństwa, od tego jak dużo osób przechorowało  – tłumaczył.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *