w

Kiedy otwarcie hoteli i restauracji? Prof. Horban podał termin

fot: unplash

Kiedy otwarcie hoteli, restauracji i szkół?

W maju będzie dobrze. Będzie spadała liczba zakażeń, liczba chorych w szpitalu, będzie spadała liczba zgonów – powiedział w „Rozmowie Piaseckiego” główny doradca premiera do spraw COVID-19 profesor Andrzej Horban. W TVN24 przewidywał, że to właśnie maj może być okresem otwarcia większości gospodarki.

Lockdown w Polsce potrwa do końca maja? Profesor Andrzej Horban pytany w TVN24, kiedy rząd wykona kolejny krok w kierunku powrotu do normalności i pozwoli na otwarcie całej gospodarki, w tym hoteli, restauracji, pubów oraz szkół, odparł: „Myślę, że to wszystko zadzieje się w maju”.

  • Na pytanie o konkretną datę powiedział: „15 powiedzmy z ostrożności procesowej”.
  • Dopytywany o kwestię noszenia maseczek na świeżym powietrzu, ocenił, że „około końca maja powinniśmy zacząć rezygnować”.
  • Zdaniem szefa Rady Medycznej przy premierze otwarcie kolejnych branż powinno mieć miejsce w maju, ale „powinno być robione to odpowiedzialnie”.

Na początku trzeba będzie zacząć otwierać aktywności w tych województwach, gdzie jest mniej zakażeń. Wszyscy zawsze dopominali się o coś, co nazywa się regionalizacją. Najwyższa pora zgodzić się z nimi – powiedział w „Rozmowie Piaseckiego”.

Profesor Horban pytany przez Konrada Piaseckiego o ewentualną czwartą falę epidemii stwierdził, że zależy to m.in. od nas. – Zależy od szczepień, od zachowania społeczeństwa, od tego jak dużo osób przechorowało  – tłumaczył.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ujemne oprocentowanie lokat? Szef KNF przeciwko!

Ujemne oprocentowanie lokat? Szef KNF przeciwko!

Organizatorzy wyścigu Indianapolis 500, który odbędzie się 30 maja, zamierzają wpuścić na tor 135 tysięcy kibiców. To stanowi 40 procent pojemności obiektu. Od początku pandemii COVID-19 żadne wydarzenie sportowe nie miało tak licznej publiczności.

135 tys. osób na żywo obejrzy wyścig w USA