w

Konferencja Premiera i Ministra Zdrowia. Zmiany w Polskim Ładzie i walce z Omikronem

Szanowni Państwo, piąta fala stała się faktem – powiedział Mateusz Morawiecki na konferencji w piątek 21 stycznia, ale ona różni się od tych wcześniejszych, dodał. Mamy do czynienia z omikronem, który jest o wiele bardziej zaraźliwy – podsumował. Według premiera analizy mówią nawet o liczbach zakażeń powyżej 50 tys. Z tego też powodu rząd postanowił wdrożyć nowe rozwiązania, które mają pomóc w walce z Omikronem.

Nowe zmiany, które mają pomóc w walce z Omikronem

Będą nowe łóżka covidowe – zaczął Mateusz Morawiecki. Dziś zmniejsza się liczba zajętych łóżek, ale spodziewamy się, że za 7-10 dni to się zmieni – mówił Mateusz Morawiecki.

Po drugie, zwiększamy możliwości testowania – powiedział premier. Od 27 stycznia darmowe testy antygenowe w każdej aptece. 

Po trzecie, musimy postawić duży akcent w obszarze, który wiemy, że pomaga, stąd zalecenie pracy zdalnej – dodał.

Po czwarte, najbardziej narażeni na zgon są seniorzy – powiedział Morawiecki. Dlatego wdrażamy taki mechanizm, taką procedurę, że każdy kto ma koronawirusa będzie mógł być zbadany w swoim domu przez lekarza pierwszego kontaktu.

Po piąte, skracamy okres przebywania w kwarantannie do 7 dni – dodał Premier Morawiecki. Premier ogłasza także powstanie Rady ds. walki z COVID-19.

Na konferencji poruszono również temat Polskiego Ładu

Premier ogłosił m.in. nowe zmiany w Polskim Ładzie i wytłumaczył się z problemów dotyczących np. mniejszych wynagrodzeń dla służb mundurowych.

Nie przymykamy oczu na potknięcia. Wyrównywane są zmiany dot. służb mundurowych czy nauczycieli. Zażądałem różnych korekt – powiedział premier. Ogłoszono też kolejne zmiany w Polskim Ładzie.

  • Rozciągamy ulgę dla klasy średniej dla wszystkich emerytów – zapowiada Morawiecki.
  • Rozszerzamy ulgę także o rodziców samotnie wychowujących dzieci – mówi premier.
  • Jeśli ktokolwiek zarabiający do 12 800 zł brutto miesięcznie straci na Polskim Ładzie, będzie mógł rozliczyć się na zasadach z 2021 r.

Jak dodał premier – rząd wprowadzi także wsparcie PFRON dla firm zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

coraz wiecej osob przebywa na kwarantannach

Przybywa Polaków na kwarantannach. Coraz bliżej do miliona osób

ardanowski

Były minister rolnictwa w rządzie PiS: czeka nas duża drożyzna