w ,

Biomed-Lublin: koniec badań nad polskim lekiem na COVID-19. Kurs akcji runął

Porażka Biomed-Lublin

Lek na koronawirusa wyprodukowany przez Biomed-Lublin nie przeszedł pomyślnie badań klinicznych. Akcje spółki zareagowały potężnym spadkiem.

Dane z Agencji Badań Medycznych wskazują, że preparat Biomedu-Lublin nie przeszedł pomyślnie testów. W przesłanej informacji Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie przekazał, że „decyzja o zakończeniu badań została podjęta na podstawie dokonanych ustaleń z Agencją Badań Medycznych, mając na względzie optymalizację finansowania badania ze środków publicznych, wobec wyników wskazujących na brak osiągnięcia celów projektu”.

„Wyniki analizy danych pierwszych 100 pacjentów, włączonych do badania, wskazują, że dodanie wytworzonej z osocza swoistej Immunoglobuliny anty-SARS-CoV2 do standardowej terapii nie ma statystycznie istotnego wpływu na określone w protokole badania punkty końcowe” – czytamy w komunikacie Biomedu.

biomed lublin kurs akcji
Kurs akcji Biomed-Lublin kurs akcji w ostatnich 5 dniach. Źródło: Google.

Lek Biomedu wytworzony został w wyniku frakcjonowania osocza ozdrowieńców lub tych, którzy przeszli COVID-19 bezobjawowo. Następnie preparat przekazano do niekomercyjnych badań klinicznych, na które Samodzielnemu Publicznemu Szpitalowi Klinicznemu nr 1 w Lublinie grant przyznała Agencja Badań Medycznych.

Biomed to jedna z gwiazd koronawirusowej hossy na GPW. Przed wybuchem pandemii, akcje lubelskiej spółki kosztowały ok 1 zł. Tymczasem już latem 2020 r. kurs podskoczył do blisko 30 zł. Dalsze miesiące nie były dla Biomedu już tak udane, do końca października kurs kształtował się w okolicach 10 zł, a na koniec ubiegłego tygodnia sięgnął 6,65 zł. 


Zobacz również: Salwador świętuje Black Friday kupując 100 BTC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

adam niedzielski 1

Minister zdrowia – wprowadzenie obostrzeń możliwe od początku grudnia

rzad wprowadza obostrzenia

PILNE: RZĄD WPROWADZA OBOSTRZENIA! Utrudnienia m.in. na imprezach, w kościołach i siłowniach