w , ,

Salwador świętuje Black Friday kupując 100 BTC

Salwador kupuje BTC ok. 20 proc. poniżej ATH

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele ponownie dokupił Bitcoina, inwestując ponad 5 milionów dolarów, gdy cena spadła w okolice 54 000 dolarów. Salwador posiada łącznie 1 220 BTC, warte około 66,3 miliona dolarów.

Kurs BTC- Salwador
Kurs Bitcoina w ostatnim miesiącu. Źródło: Google

W piątkowym tweecie, prezydent Salwadoru przekazał, że zakupił 100 Bitcoinów po globalnej wyprzedaży na rynku w odpowiedzi na nowy wariant COVID-19 odkryty w Afryce Południowej.


Przeczytaj więcej: Nowy wariant koronawirusa. Giełdy mocno spadają, a część państw wstrzymuje loty z Afryki


Taki zbieg okoliczności sprawił, że akurat w Black Friday kryptowaluta spadła o ponad 8 proc.

Bukele po raz pierwszy ogłosił, że Salwador dokona dużego zakupu BTC w przeddzień wejścia w życie ustawy o Bitcoinie w kraju – 7 września, kupując 200 BTC, gdy cena wynosiła około 52 000 dolarów. Poinformował również, że za każdym razem, gdy będą większe spadki cen, rząd dokupi kryptowalutę.

Od czasu pierwszego ogłoszenia przepisów mających na celu uczynienie Bitcoina legalnym środkiem płatniczym w czerwcu, prezydent Salwadoru zaproponował kilka inicjatyw w kraju wokół adopcji i wydobycia kryptowalut. Rząd rozpoczął budowę infrastruktury do obsługi państwowego portfela Bitcoina – Chivo, a ostatnio ujawnił plany stworzenia nowego miasta – Bitcoin City – u podstawy wulkanu, finansowanego początkowo przez 1 miliard dolarów w obligacjach zabezpieczonych BTC.


Zobacz również: Salwador planuje stworzyć “Bitcoin City” i zebrać 1 miliard dolarów poprzez obligacje zabezpieczone w BTC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

vat 0 komisja europejska morawiecki

Komisja Europejska zaprzecza słowom premiera. 0 proc. VAT na żywność.

nowy wariant korona wirusa omikron

Nowy wariant koronawirusa Omikron jest bardziej zaraźliwy? WHO wydaje oficjalny komunikat