w

KPMG Kanada ogłasza zakup bitcoina i ethereum

Kanadyjski oddział firmy KPMG ogłosił kupno bitcoina i Ethereum za pomocą usługi Gemini Trust Company, donosi Coindesk. Firma odmówiła ujawnienia wielkości inwestycji w kryptowaluty. Firma zainteresowana jest także NFT oraz metaverse.

  • KPMG – wraz z Deloitte, Ernst & Young i PwC – jest jedną z firm „wielkiej czwórki”, specjalizującą się w usługach audytorskich i konsultingowych.

Według stanu na luty 2022 r. największym posiadaczem bitcoinów wśród spółek publicznych jest producent oprogramowania Microstrategy. Firma zgromadziła 125 tys. BTC o wartości ponad 5,4 mld dolarów (biorąc pod uwagę aktualny kurs wymiany z 8 lutego) – wynika z danych Bitcoin Treasuries. Ostatni raz Microstrategy kupowało kryptowaluty w styczniu tego roku.

Na drugim miejscu wśród posiadaczy bitcoinów znajduje się Tesla, producent samochodów elektrycznych. Firma posiada 43 200 BTC o wartości ponad 1,8 miliarda dolarów. Trzecie miejsce zajmuje należąca do Jacka Dorseya firma płatnicza Square, która posiada 8 000 BTC o wartości około 356 milionów dolarów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rosja

Rosja planuje traktować bitcoina jako walutę

1 16

7 najdroższych dzieł sztuki NFT, jakie kiedykolwiek zostały sprzedane