w

Legionowo. Restauratorzy masowo otwierają swoje biznesy

Legionowo- restauratorzy mają dość.

Przedsiębiorcy w całej Polsce masowo otwierają swoje firmy. Akcja #otwieraMY zaczyna nabierać tempa. Na mapie otwartych biznesów widnieje coraz więcej punktów. Do gry wracają restauratorzy, hotele, a nawet kluby fitness. Poszczególne grupy społeczne i miejscowości się jednoczą- tak właśnie stało się w Legionowie.

Dłużej czekać nie będziemy – mówią przedsiębiorcy z Legionowa i zapowiadają – w poniedziałek się otwieramy.

  • Restauratorzy zapewniają, że będą działać tak, jak kilka miesięcy temu. Będą odstępy między stolikami, płyny do dezynfekcji i mierzenie temperatury wszystkim gościom. Klient po wejściu do restauracji, aż do momentu, gdy usiądzie przy stoliku, będzie musiał mieć nałożoną maseczkę. Wracamy tak jak było, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego – tłumaczy właściciel jednej z restauracji i pomysłodawca akcji Maciej Adamski.

Czego mam się bać?

  • Nie mam nic do stracenia. Jeżeli nie otworzę restauracji ponownie, za miesiąc zamknę to zupełnie i nie będzie do czego wracać. Nie wezmę mandatu, mam prawników, jest wiele osób, które oferują pomoc. Będą tu cały czas z nami. Mamy spotkanie z adwokatami i innymi restauratorami, część pewnie wyłamie się, ja nie poddam się. Nie chcemy stracić płynności finansowej – podkreśla.”

Mieszkańcy nastawieni pozytywnie

Jeżeli restauracja będzie otwarta, pewnie wybiorę się na obiad i usiądę na miejscu. Trzeba pomagać tym ludziom, oni też mają swoje kredyty, rodziny na utrzymaniu. Nie chcę organizować hucznej imprezy, tylko bezpiecznie być na miejscu i dać innym żyć – komentuje jedna z mieszkanek Legionowa.

Widzimy jedną, DUŻĄ rzecz- Polacy się jednoczą. W obecnych czasach jest to bardzo potrzebne. Mamy wspólny cel- musimy działać. Koniec dyskutowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

LOCKDOWN Z KARTONU: Rząd pęka pod presją #otwieraMY – można się spodziewać luzowania obostrzeń

LOCKDOWN Z KARTONU: Rząd pęka pod presją #otwieraMY – można się spodziewać luzowania obostrzeń

Biedronka notuje świetne wyniki. Spółka nie odczuła lockdownu

Biedronka notuje świetne wyniki. Spółka nie odczuła lockdownu