w

Libertarianin Justin Amash na prezydenta

Justin Amash fot. flickr.com
Justin Amash fot. flickr.com

Dokładnie 22 dni przed oficjalnym wystawieniem kandydata przez amerykańską Partię Libertariańską, Justin Amash zakłada komitet wyborczy.

Amerykanie są gotowi na praktyczne podejście oparte na pokorze i zaufaniu ludu. Jesteśmy gotowi na prezydenturę, która przywróci szacunek dla naszej konstytucji i zbliży ludzi – napisał na Twitterze kongresmen z Michigan.

Z wykształcenia ekonomista i prawnik, 40-letni Amash jest synem uchodźców z Bliskiego Wschodu. Jego matka pochodzi z Syrii, a ojciec z Palestyny. Sam siebie określa mianem “jedynego prawdziwie libertariańskiego członka Kongresu”. W Izbie Reprezentantów zasiada od 2010 r.

Justin Amash na Liberty National Convention, 2018 fot. flickr.com
Justin Amash na Liberty National Convention, 2018 fot. flickr.com

Na konferencji LibertyCon w styczniu 2019 r. w Waszyngtonie Amash powiedział redaktor naczelnej portalu Reason Katherine Mangu-Ward, że idealny kandydat “nosi Air Jordans” (sam wtedy był w Jordanach). Przyszły prezydent nie powinien być również “nabuzowanym republikaninem”, a osobą, która “przekonuje innych i może sprowadzić Republikanów i Demokratów na jeden pokład”. Zdaniem Amasha nie można wygrać wyborów, odwołując się wyłącznie do tzw. twardych libertarian.

Źródło: Reason

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dlaczego POLICJANCI powinni być za.. WOLNOŚCIĄ propaganda VETO

Dlaczego policjanci powinni być za wolnością? Propaganda – nowa seria na kanale VETO

fot. Facebook/ Głogów

Porozrzucane broszury przypominające karty do głosowania na ulicach Głogowa