w

Liczba ofert pracy na LinkedInie w branży kryptowalut wzrosła o 395% w 2021 r.

Liczba ofert pracy na LinkedInie zawierających terminy takie jak Bitcoin, Ethereum, blockchain i kryptowaluty wzrosła w ubiegłym roku w Stanach Zjednoczonych o 395%.

Coraz więcej pracy w sektorze kryptowalut

Wraz z rozwojem technologii zawsze pojawia się zapotrzebowanie na nowych specjalistów, którzy kreują trendy. Według LinkedIn liczba ofert pracy w branży kryptowalut wzrosła o 395% w samych Stanach Zjednoczonych, według LinkedIn.

Co istotne, branża kryptowalutowa wyprzedziła szeroko pojętą branżę technologiczną, która również odnotowała niezwykły rozwój, niemal podwajając liczbę ofert pracy. Jednak przy 98% wzroście, branża technologiczna maleje w porównaniu z ofertami pracy w kryptowalutach, które zyskały aż 395%.

To dopiero początek trendu

2022 rok może być okresem, gdzie trend wzrostowy w branży kryptowalut będzie się utrzymywał. Największe giełdy kryptowalutowe są przepełnione ofertami pracy; Coinbase ma ponad 250 ofert, Kraken ponad 300, a najbardziej aktywna giełda na świecie, Binance, wymienia ponad 600 ofert pracy.

Warto pamiętać, że podczas bessy, kiedy ceny kryptowalut będą spadać, ilość ofert pracy również zareaguje negatywnie. Wynika to z mniejszego popytu na tego typu produkty i usługi, w sektorze będzie po prostu mniej pieniędzy.

W planowaniu swojej kariery zawodowej trzeba koniecznie wziąć to pod uwagę. Możliwości w branży są ogromne, jednak nowe technologie charakteryzują się bardzo dużą zmiennością. Jednego dnia jesteś na fali, a kolejnego przechodzisz ciężkie chwile. W skrócie – musisz szybko adaptować się do nowych warunków. Powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

santander consumer bank

UOKiK nałożył 44 milionów złotych kary na Santander Consumer Bank

bedziesz pan wisial braun

„Będziesz pan wisiał”. Prokuratura umorzyła sprawę Grzegorza Brauna