w

Mamo, jeszcze 5 minut… jak streamerzy zarabiają podczas snu?

Youtube - Super Mainstream

Streamerzy zarabiają podczas snu – o co chodzi?

Trendy w social mediach stale się zmieniają, ludzie siedzą w domu, szukają rozrywki, twórcy starają się cały czas zaskakiwać. O “sennych streamach” zrobiło się głośno tuż po sukcesie jednego z twórców.

  • Streamer idzie spać i włącza kamerę. Widzowie za pomocą opłaty, mogą go budzić na różne sposoby – wysyłając wiadomości głosowe, włączając głośną muzykę, ostrzegając przed włamywaczem, oglądających ogranicza tylko kreatywność.

Jedną z głośniejszych spraw był stream 26-letniego youtubera i streamera, który posługuje się pseudonimem Asian Andy. Twórca skorzystał z opcji zamiany tekstu na mowę. Po wpłaceniu pieniędzy na jego konto, użytkownik mógł napisać mu własną wiadomość, która następnie była odczytywana na głos.

  • Widzowie przez siedem godzin nieustannie budzili Andy’ego – ostrzegali go przed złodziejem, fałszywym pożarem w domu, odtwarzali odgłosy nadjeżdżającego pociągu i szczekania psa. Jeden z nich nakłonił asystenta głosowego do podania dokładnej lokalizacji mężczyzny. Sen 26-latka był też regularnie przerywany głośną muzyką. Wpłaty od widzów przełożyły się na 16 tys. dolarów za 7 godzin snucałkiem wydajny sen, prawda?

Kiedyś pracowałem jako kierowca Ubera. Zarabiałem 16 dolarów za godzinę. Zmieniacie moje życie, to szalone – mówił streamer.

Na bazie tego sukcesu powstały kanały, które swoją twórczość opierają na spaniu. Tak było w przypadku założyciela kanału “Super Mainstream”.

  • Twórca przekazał, że wykorzystuje to, jak wiele osób spędza czas przed komputerem, z powodu restrykcji związanych z epidemią. “Zwykle robię je w soboty. Wtedy zwykle wiele osób wychodziło, piło drinki i bawiło się. Moją rolą jest dostarczanie rozrywki – tłumaczył dziennikarzom”. 21-latek na jednej, bezsennej nocy zarabia 2 tys. dolarów.

Płacenie za oglądanie, jak ktoś śpi staje się coraz bardziej popularne” W styczniu tego roku zainteresowanie zjawiskiem osiągnęło rekordowy poziom – podaje magazyn “VICE”.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. Ciekawe w przypadku takich osób jest to, że są uznawane przez większość za nieudaczników do momentu przebić jakiegoś pułapu zarobków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekt Rafała Zaorskiego uderzy w ESME

Projekt Rafała Zaorskiego uderzy w ESME – defi coin against all Wall Street

Pilne spotkanie z hotelarzami. Przedsiębiorcy obawiają się ponownego zamknięcia