w

Melbourne wprowadza czwarty lockdown. Australia boi się kolejnej fali pandemii

Melbourne wprowadza czwarty lockdown:

Melbourne, australijskie miasto, które ma już za sobą jedne z najdłuższych i najostrzejszych lockdownów, właśnie po raz czwarty nakazało mieszkańcom pozostanie w domach z powodu wzrostu zakażeń koronawirusem.

  • Siedmiodniowa blokada dla Melbourne i reszty stanu Wiktoria nastąpiła po tym, jak nowe skupisko w mieście wzrosło do 26 infekcji, w tym osoby, które były na intensywnej terapii. Naczelny lekarz Paul Kelly powiedział, że zidentyfikowano wariant taki sam jak w Indiach.

„Główną obawą ze strony naszych ekspertów zajmujących się zdrowiem publicznym jest to, jak szybko rozprzestrzenia się ten wariant wirusa” – wyjaśnił Merlino. „Widzieliśmy za granicą, jak trudna może być kontrola tego procesu” – dodał.

Ludzie będą mogli wychodzić z domu tylko po to, by zrobić zakupy żywności, artykułów pierwszej potrzeby, zapewnić lub otrzymać opiekę, wykonywać ćwiczenia fizyczne, pracować lub uczyć się, jeśli nie będą w stanie tego zrobić w domu, oraz by się zaszczepić. W pomieszczeniach i na zewnątrz obowiązkowe będą maski.

  • Kawiarnie i restauracje będą mogły oferować tylko jedzenie na wynos, a szkoły będą zamknięte. Profesjonalne wydarzenia sportowe w Melbourne będą kontynuowane, ale bez tłumów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawa dotyczyła wydarzeń pomiędzy styczniem a lutym 2021. Wtedy policja zablokowała ul. Wiejską i wypędziła z klubu bawiące się osoby. Doszło do starć policji z przeciwnikami zamknięcia lokalu. Policjanci uzbrojeni w pałki, gaz pieprzowy, broń hukową i gładkolufową ruszyli na protestujących. W stronę mundurowych leciały za to szklane butelki, śnieżki i inwektywy.

Klub Face 2 Face wygrywa batalię sądową. Zakaz działalności gospodarczej nielegalny

Spadek rentowności obligacji. Czy warto inwestować w obligacje?

Spadek rentowności obligacji. Sytuacja wysoce niepokojąca?