w

Melinda i Bill Gatesowie biorą rozwód. Co z majątkiem i fundacją?

Melinda i Bill Gatesowie poinformowali, że zamierzają się rozwieść. Po rozwodzie planują nadal pracować w założonej przez siebie fundacji Bill and Melinda Gates Foundation, największej tego typu organizacji charytatywnej na świecie.

  • Bill i Melinda Gates rozwodzą się po 27 latach razem.

„Po głębokim namyśle oraz pracy nad naszym związkiem zadecydowaliśmy zakończyć nasze małżeństwo” – przekazano w oświadczeniu pary w mediach społecznościowych.

Melinda i Bill zaznaczyli w nim, że ciągu 27 lat małżeństwa wychowali „trójkę wspaniałych dzieci” oraz stworzyli fundację, „która działa na całym świecie, by umożliwiać wszystkim ludziom prowadzenie zdrowego i produktywnego życia”

Bill and Melinda Gates Foundation będzie nadal działać

Gatesowie przekazali, że dalej zamierzają współpracować w ramach fundacji. Jednocześnie „nie wierzą już, że mogą nadal wspólnie rozwijać się jako para w kolejnych etapach życia”.

  • 66-letni Gates to według „Forbes’a” czwarty najbogatszy człowiek świata. Jego fortuna przekracza 124 mld dol. W przeszłości Amerykanin wielokrotnie znajdował się na czele tej listy. Przedsiębiorca do swojego majątku doszedł jako współzałożyciel i twórca oprogramowania Microsoftu.
  • Na początku tego roku Gates ostrzegł, że świat musi być przygotowany na kolejne pandemie, które mogą być znacznie groźniejsze od obecnej. Mówił też, że jest zaskoczonymi bezpodstawnymi teoriami spiskowymi, wymierzonymi w niego w ostatnich miesiącach.

PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

We wtorek wchodzi w życie rozporządzenie rządu ws. przedłużenia tarczy branżowej na marzec i kwiecień. Firmy mogą liczyć m.in. na świadczenia postojowe i zwolnienie ze składek ZUS.

Rusza kolejna Tarcza Antykryzysowa

MACHAJ

Mateusz Machaj – „Czy wolnościowiec powinien nosić maseczkę i przyjąć szczepionkę?”