w

Messi dołącza do świata kryptowalut! 30 milionów dolarów w tokenach na przywitanie!

Fan tokeny – to rodzaj kryptowaluty, która pozwala jej posiadaczom, po przez głosowanie, brać udział w podejmowaniu drobnych decyzji, związanych z klubem który je wydał.

Lionel Messi 34 letni Argentyńczyk, po kontrowersjach i braku porozumienie z hiszpańskim klubem – Barceloną, podpisał we wtorek dwuletni kontrakt z Paris St Germain (PSG), z opcją przedłużenia na trzeci rok. Jak się jednak okazuję, gwiazdor piłki nożnej, akceptując kontrakt z PSG zgodził się również na otrzymanie, fan tokenów klubu, o obecnej wartości około 30 mln dolarów, jako formę zapłaty!

Token został włączony do „pakietu powitalnego”, szacowanego na 25-30 milionów euro (29-35 milionów dolarów)

Obecnie, swoje tokeny posiadają takie potęgi piłkarskie jak; mistrzowie angielskiej Premier League – Manchester City, włoski AC Milan. Barcelona, PSG, a nawet Legia Warszawa. Jak widać tokeny muszą przynosić korzyści dla klubów i ich kibiców. Dla klubów to dodatkowe pieniądze, zaś dla kibiców to rodzaj cyfrowego członkostwa, który pozwala zarządzać w niewielkich sprawach, związanych z daną drużyną.

  • Podobnie jak bitcoin i inne waluty cyfrowe, fan tokeny mogą być przedmiotem obrotu na giełdach. Mają one również wspólną z innymi kryptowalutami cechę – tendencję do dzikich wahań cen.

Czy rozdawanie własnych tokenów, przy podpisywaniu dużych umów z piłkarzami stanie się normą? Alexandre Dreyfus, dyrektor generalny Socios.com, który zapewnia platformę dla kilku tokenów dla fanów, powiedział, że PSG czerpie korzyści ze swojego tokena, a inne kluby mogą zacząć naśladować ich umowę z Messim.

Wierzę, że może to być początek nowego trendu, ponieważ tokeny fanów i Socios.com odgrywają coraz większą rolę w sporcie na najwyższym poziomie

Sama informacja o możliwym dołączeniu Messiego do zespołu PSG, przyczyniły się do gigantycznych wzrostów kryptowaluty:

obraz 38
PSGUSDT 2021 08 12 14 28 13

Źródło: reuters.com

Przeczytaj również: Kryptowaluty. Ekspert z YouTube pozwany o ponad 1,3 mln złotych!

Napisane przez Karol Obara

GUS podał szybki szacunek PKB za II kwartał! Notujemy duże wzrosty

GUS podał szybki szacunek PKB za II kwartał! Notujemy duże wzrosty

AgroUnia zapowiada falę protestów w sierpniu

AgroUnia zapowiada falę protestów w sierpniu. “Inwazja na Warszawę”