w

Messi dołącza do świata kryptowalut! 30 milionów dolarów w tokenach na przywitanie!

Fan tokeny – to rodzaj kryptowaluty, która pozwala jej posiadaczom, po przez głosowanie, brać udział w podejmowaniu drobnych decyzji, związanych z klubem który je wydał.

Lionel Messi 34 letni Argentyńczyk, po kontrowersjach i braku porozumienie z hiszpańskim klubem – Barceloną, podpisał we wtorek dwuletni kontrakt z Paris St Germain (PSG), z opcją przedłużenia na trzeci rok. Jak się jednak okazuję, gwiazdor piłki nożnej, akceptując kontrakt z PSG zgodził się również na otrzymanie, fan tokenów klubu, o obecnej wartości około 30 mln dolarów, jako formę zapłaty!

Token został włączony do „pakietu powitalnego”, szacowanego na 25-30 milionów euro (29-35 milionów dolarów)

Obecnie, swoje tokeny posiadają takie potęgi piłkarskie jak; mistrzowie angielskiej Premier League – Manchester City, włoski AC Milan. Barcelona, PSG, a nawet Legia Warszawa. Jak widać tokeny muszą przynosić korzyści dla klubów i ich kibiców. Dla klubów to dodatkowe pieniądze, zaś dla kibiców to rodzaj cyfrowego członkostwa, który pozwala zarządzać w niewielkich sprawach, związanych z daną drużyną.

  • Podobnie jak bitcoin i inne waluty cyfrowe, fan tokeny mogą być przedmiotem obrotu na giełdach. Mają one również wspólną z innymi kryptowalutami cechę – tendencję do dzikich wahań cen.

Czy rozdawanie własnych tokenów, przy podpisywaniu dużych umów z piłkarzami stanie się normą? Alexandre Dreyfus, dyrektor generalny Socios.com, który zapewnia platformę dla kilku tokenów dla fanów, powiedział, że PSG czerpie korzyści ze swojego tokena, a inne kluby mogą zacząć naśladować ich umowę z Messim.

Wierzę, że może to być początek nowego trendu, ponieważ tokeny fanów i Socios.com odgrywają coraz większą rolę w sporcie na najwyższym poziomie

Sama informacja o możliwym dołączeniu Messiego do zespołu PSG, przyczyniły się do gigantycznych wzrostów kryptowaluty:

obraz 38
PSGUSDT 2021 08 12 14 28 13

Źródło: reuters.com

Przeczytaj również: Kryptowaluty. Ekspert z YouTube pozwany o ponad 1,3 mln złotych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GUS podał szybki szacunek PKB za II kwartał! Notujemy duże wzrosty

GUS podał szybki szacunek PKB za II kwartał! Notujemy duże wzrosty

AgroUnia zapowiada falę protestów w sierpniu

AgroUnia zapowiada falę protestów w sierpniu. „Inwazja na Warszawę”