w

„Możemy być pewni tego, że pewne obostrzenia się pojawią” – mówi rzecznik Ministerstwa Zdrowia

Już od długiego czasu jesteśmy ostrzegani przez rząd o „potencjalnej” czwartej fali koronawirusa i odmianie Delta. Z różnych stron słyszymy nowe opinie i pomysły. Tym razem, Wojciech Andrusiewicz zdradził, że obostrzenia pojawią się w województwach, które mają bardzo niski poziom zaszczepienia.

„Możemy być pewni tego, że pewne obostrzenia się pojawią, w większości w tych województwach, które mają bardzo niski poziom zaszczepienia” – powiedział w poniedziałek w Polsat News rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Numerem jeden na liście województw z najmniejszym odsetkiem zaszczepionej populacji jest woj. podkarpackie, w którym na zabieg zgłosiło się mniej niż 40 procent mieszkańców. „Zaostrzony rygor” może zostać wprowadzony także w lubelskim, opolskim, podlaskim, warmińsko-mazurskim i świętokrzyskim.

Warto również podkreślić, że aktualnie nie znamy żadnych szczegółów odnośnie wprowadzenia obostrzeń – nie podano dokładnej daty. Przykładowo, Adam Niedzielski mówił o momencie, kiedy dziennie będzie wykrywanych więcej niż 1000 nowych zachorowań.


Zobacz także: AgroUnia strajkuje: Rolnicy zablokują drogi w całej Polsce [LISTA PROTESTÓW]


ŹRÓDŁO: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AgroUnia strajkuje: Rolnicy zablokują drogi w całej Polsce [LISTA]

AgroUnia strajkuje: Rolnicy zablokują drogi w całej Polsce [LISTA PROTESTÓW]

PKB Niemiec: Sąsiedzi notują prawie 10% wzrostu w porównaniu z zeszłym rokiem

PKB Niemiec: Sąsiedzi notują prawie 10% wzrostu w porównaniu z zeszłym rokiem