w

Niemcy: Uczelnie wyższe wprowadzają opaski dla osób zaszczepionych

Opaski dla osób zaszczepionych:

Jak podaje PAP – na dwóch wyższych uczelniach nakazano swoim studentom i pracownikom noszenie specjalnych opasek, które mają informować o zaszczepieniu przeciwko koronawirusowi.

  • Opaski funkcjonują na dwóch uczelniach w Hannowerze: na Uniwersytecie Leibniza oraz Hohschule Hannover. Mają je nosić osoby zaszczepione przeciwko Covid-19 – dotyczy to zarówno studentów jak i pracowników.
  • Uczelnie oznaczyły różnokolorowymi opaskami dwie grupy osób. To osoby zaszczepione oraz ozdrowieńcy. Osoby, które nie posiadają jednej z opasek muszą legitymować się negatywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa. Bez tego nie zostaną wpuszczeni do budynków uczelni.

Jak powiedział portalowi NDR dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Biochemicznej Hohschule w Hanowerze Wolfgang Strache, wprowadzenie opasek na rękę skróciło czas sprawdzania wchodzących do budynków uczelni o około 75 procent. Opaski są rozdawane przez dwa wydziały. Praktyka ta spotkała się z dobrym przyjęciem przez studentów.

Skandal w parku rozrywki

Podobne rozwiązanie zastosował w tym roku w Niemczech znany park rozrywki. Mowa o Europa Park w Rust (Badenia-Wirtembergia). Proceder ten wywołał wśród społeczeństwa ogromne poruszenie. Białe opaski na rękę dla zaszczepionych i wyleczonych, kolorowe dla przetestowanych na obecność koronawirusa – tak przez trzy dni największy niemiecki park rozrywki (5,8 mln odwiedzających rocznie) dzielił swoich gości.

Dla wielu odwiedzających było to „absolutne nie do przyjęcia rażące naruszenie prywatności” – pisał portal telewizji RTL. Goście oceniali działania parku jako „dyskryminujące”. „Co za faszystowski park […] nigdy więcej Europa-Park” – można było przeczytać w komentarzach na stronie parku rozrywki na Facebooku.

  • Pod naciskiem gości park rozrywki ostatecznie odstąpił od opasek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ceny ropy

Goldman Sachs twierdzi, że ceny ropy mogą być wysokie jeszcze przez długi czas

inflacja rosnie kolejny miesiac z rzedu

Inflacja we wrześniu wyższa niż oczekiwano. Analitycy prognozują olbrzymie wzrosty cen