w

Niemiecki minister zdrowia: Obowiązek noszenia masek nie zniknie, szczególnie jesienią i zimą

Niemcy rozmawiają o tym, kiedy ograniczenia związane z Covid będą mogły zostać zniesione – ale minister zdrowia Jens Spahn ostrzegł, że przepisy dotyczące masek będą musiały pozostać w mocy jesienią i zimą.


W ostatnich dniach coraz głośniej słychać było głosy, by Niemcy zrezygnowały z kolejnych ograniczeń związanych z Covid – takich jak obowiązkowe maski – dla osób zaszczepionych. Ale minister zdrowia Spahn powiedział, że wierzy, iż noszenie masek pozostanie obowiązkowe w Niemczech w nadchodzącej jesieni i zimie – przynajmniej w zamkniętych przestrzeniach publicznych.

Obowiązkowe maski na twarz zostały wprowadzone w całych Niemczech w kwietniu 2020 roku. Przepisy zostały zaostrzone, aby poradzić sobie z pogarszającą się sytuacją Covid. Maski stały się obowiązkowe na niektórych ruchliwych ulicach na zewnątrz w wielu obszarach Niemiec podczas drugiej fali.

  • W całym kraju maski medyczne, takie jak modele FFP2, które zapewniają większą ochronę niż maski z tkaniny, stały się obowiązkowe w środkach transportu publicznego i w sklepach w styczniu 2021 roku.
  • W czerwcu niemieckie kraje związkowe zaczęły łagodzić niektóre przepisy dotyczące noszenia masek, szczególnie na zewnątrz.

„Ale na pewno będziemy potrzebować podstawowych środków… a to obejmuje maski, w niektórych obszarach przez dłuższy czas” – wyjaśnił Spahn. Wspomniał również o innych środkach, w tym odległości, higieny i regularnej wentylacji.

ŹRÓDŁO; thelocal.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

UOKiK walczy z piramidami. Twórcy platform Yourfitway i Properly zostaną ukarani?

UOKiK walczy z piramidami. Twórcy platform Yourfitway i Properly zostaną ukarani?

InPost ma już 13 tys. paczkomatów. Spółka stawia maszyny zasilane słoneczną energią!

InPost ma już 13 tys. paczkomatów. Spółka stawia maszyny zasilane słoneczną energią!