w

Nikomu nie zakażę dalszej działalności – mówi burmistrz Mikołajek


Burmistrz Mikołajek w obronie przedsiębiorców.

Od soboty 27 lutego w województwie warmińsko-mazurskim zostaną przywrócone wszelkie obostrzenia, które niedawno zostały zniesione. Zamknięte zostaną ponownie galerie handlowe, hotele, kina, teatry, baseny i muzea. Klasy I-III wrócą do nauki zdalnej.

Wprowadzenie obostrzeń w woj. warmińsko-mazurskim ma związek z wyższą w tym województwie ponad dwukrotnie od średniej krajowej dobową liczbą zakażeń koronawirusem z ostatnich 7 dni w przeliczeniu na 100 tysięcy mieszkańców.

Rząd nie patrzy racjonalnie. Otwiera i zamyka. Jedyne co mogę teraz zrobić, to stanąć przeciwko sanepidowi. Nikomu nie zakażę dalszej działalności – mówi burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski, cytowany przez Wirtualną Polskę.

  • Lokalni samorządowcy są zaskoczeni decyzją rządu, dopiero niedawno zaczęły działać hotele i pensjonaty; W Mikołajkach otworzył się jeden z największych, który już wcześniej donosił o swoich problemach – Hotel Gołębiewski.
  • Wokół hoteli działa kilkanaście zakładów fryzjerskich, sklepy, hurtownie dostarczające żywność. U nas nie było tak jak w Zakopanem, nie było tłumów na ulicach. Turyści rozłożyli się po 7 hotelach w mieście. Jeśli nie będę miał wpływów z podatków, jak zapłacę nauczycielom, za co utrzymam pensjonariuszy w Domach Pomocy Społecznej? – pyta Jakubowski.

Burmistrz Mrągowa zapowiedział, że będzie pomagał przedsiębiorcom. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej zwolnimy wszystkie hotele i restauracje z opłaty za koncesję na alkohol za jeden kwartał – dodał Stanisław Bułajewski.

Dodatkowo, jeden z hoteli w Mrągowie zapowiedział, że mimo wchodzących w życie od soboty restrykcji, przyjmie wszystkich gości, którzy zarezerwowali swój pobyt na ten weekend.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rondo nazwane nazwiskiem założyciela austriackiej szkoły ekonomii

Rondo nazwane nazwiskiem założyciela austriackiej szkoły ekonomii

ZapytajSanepid – poseł wysyła pisma, które urzędnicy wyrzucili do kosza. Tym razem będą musieli odpowiedzieć

ZapytajSanepid – poseł wysyła pisma, które urzędnicy wyrzucili do kosza. Tym razem będą musieli odpowiedzieć