w

Nikomu nie zakażę dalszej działalności – mówi burmistrz Mikołajek


Burmistrz Mikołajek w obronie przedsiębiorców.

Od soboty 27 lutego w województwie warmińsko-mazurskim zostaną przywrócone wszelkie obostrzenia, które niedawno zostały zniesione. Zamknięte zostaną ponownie galerie handlowe, hotele, kina, teatry, baseny i muzea. Klasy I-III wrócą do nauki zdalnej.

Wprowadzenie obostrzeń w woj. warmińsko-mazurskim ma związek z wyższą w tym województwie ponad dwukrotnie od średniej krajowej dobową liczbą zakażeń koronawirusem z ostatnich 7 dni w przeliczeniu na 100 tysięcy mieszkańców.

Rząd nie patrzy racjonalnie. Otwiera i zamyka. Jedyne co mogę teraz zrobić, to stanąć przeciwko sanepidowi. Nikomu nie zakażę dalszej działalności – mówi burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski, cytowany przez Wirtualną Polskę.

  • Lokalni samorządowcy są zaskoczeni decyzją rządu, dopiero niedawno zaczęły działać hotele i pensjonaty; W Mikołajkach otworzył się jeden z największych, który już wcześniej donosił o swoich problemach – Hotel Gołębiewski.
  • Wokół hoteli działa kilkanaście zakładów fryzjerskich, sklepy, hurtownie dostarczające żywność. U nas nie było tak jak w Zakopanem, nie było tłumów na ulicach. Turyści rozłożyli się po 7 hotelach w mieście. Jeśli nie będę miał wpływów z podatków, jak zapłacę nauczycielom, za co utrzymam pensjonariuszy w Domach Pomocy Społecznej? – pyta Jakubowski.

Burmistrz Mrągowa zapowiedział, że będzie pomagał przedsiębiorcom. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej zwolnimy wszystkie hotele i restauracje z opłaty za koncesję na alkohol za jeden kwartał – dodał Stanisław Bułajewski.

Dodatkowo, jeden z hoteli w Mrągowie zapowiedział, że mimo wchodzących w życie od soboty restrykcji, przyjmie wszystkich gości, którzy zarezerwowali swój pobyt na ten weekend.

Napisane przez Mateusz Ratkowski

Rondo nazwane nazwiskiem założyciela austriackiej szkoły ekonomii

Rondo nazwane nazwiskiem założyciela austriackiej szkoły ekonomii

ZapytajSanepid – poseł wysyła pisma, które urzędnicy wyrzucili do kosza. Tym razem będą musieli odpowiedzieć

ZapytajSanepid – poseł wysyła pisma, które urzędnicy wyrzucili do kosza. Tym razem będą musieli odpowiedzieć