w

NYT: Biden nie usunie natychmiast amerykańskich taryf celnych na Chiny

000ANVUVODPHAY3I C122 F4

25-procentowe taryfy celne nałożone na Chiny przez prezydenta Trumpa w ramach pierwszego etapu umowy handlowej pozostaną w mocy na początku nowej administracji, powiedział prezydent-elekt Biden w wywiadzie dla „New York Timesa” opublikowanym w środę.

Nie zamierzam wykonywać żadnych natychmiastowych ruchów, i to samo dotyczy taryfy celnej, powiedział Biden. Planuje przeprowadzić pełny przegląd obecnej polityki USA w sprawie Chin i rozmawiać z kluczowymi sojusznikami w Azji i Europie, aby opracować spójną strategię, powiedział.

Najlepsza strategia dotycząca Chin, jak sądzę, to taka, która sprawi, że każdy z naszych – lub przynajmniej to, co kiedyś było naszym – sojuszników znajdzie się na tej samej stronie”. W pierwszych tygodniach mojej prezydentury głównym priorytetem będzie dla mnie próba przywrócenia nas na tę samą stronę z naszymi sojusznikami

Biden powiedział dziennikarzom, że nie sądzi, aby Stany Zjednoczone miały jeszcze „przewagę” w kontaktach z Chinami. Uzyskanie dwustronnego konsensusu w Ameryce w sprawie „inwestycji rządowych w amerykańskie badania i rozwój, infrastrukturę i edukację” by to osiągnęło.

  • Chcę mieć pewność, że będziemy walczyć jak cholera, inwestując najpierw w Amerykę.

Biden również skomentował dyplomację z Iranem.

  • Jeśli Iran powróci do ścisłego przestrzegania umowy jądrowej, Stany Zjednoczone ponownie przystąpią do porozumienia jako punkt wyjścia do dalszych negocjacji. To będzie trudne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PANSTWO Z KARTONU

PAŃSTWO Z KARTONU. DGP: Sejm przez pomyłkę usunął kary „sanepidowskie” za łamanie obostrzeń epidemicznych

4436024 koronawirus 657 323

Obowiązek noszenia maseczki jest zapisany w ustawie