w

NYT: Biden nie usunie natychmiast amerykańskich taryf celnych na Chiny

000ANVUVODPHAY3I C122 F4

25-procentowe taryfy celne nałożone na Chiny przez prezydenta Trumpa w ramach pierwszego etapu umowy handlowej pozostaną w mocy na początku nowej administracji, powiedział prezydent-elekt Biden w wywiadzie dla “New York Timesa” opublikowanym w środę.

Nie zamierzam wykonywać żadnych natychmiastowych ruchów, i to samo dotyczy taryfy celnej, powiedział Biden. Planuje przeprowadzić pełny przegląd obecnej polityki USA w sprawie Chin i rozmawiać z kluczowymi sojusznikami w Azji i Europie, aby opracować spójną strategię, powiedział.

Najlepsza strategia dotycząca Chin, jak sądzę, to taka, która sprawi, że każdy z naszych – lub przynajmniej to, co kiedyś było naszym – sojuszników znajdzie się na tej samej stronie”. W pierwszych tygodniach mojej prezydentury głównym priorytetem będzie dla mnie próba przywrócenia nas na tę samą stronę z naszymi sojusznikami

Biden powiedział dziennikarzom, że nie sądzi, aby Stany Zjednoczone miały jeszcze “przewagę” w kontaktach z Chinami. Uzyskanie dwustronnego konsensusu w Ameryce w sprawie “inwestycji rządowych w amerykańskie badania i rozwój, infrastrukturę i edukację” by to osiągnęło.

  • Chcę mieć pewność, że będziemy walczyć jak cholera, inwestując najpierw w Amerykę.

Biden również skomentował dyplomację z Iranem.

  • Jeśli Iran powróci do ścisłego przestrzegania umowy jądrowej, Stany Zjednoczone ponownie przystąpią do porozumienia jako punkt wyjścia do dalszych negocjacji. To będzie trudne.

Napisane przez Michał Sadurski

Ja tu tylko sprzatam ;)

Jan Śpiewak o zarobkach influencerów

4436024 koronawirus 657 323

Obowiązek noszenia maseczki jest zapisany w ustawie