w ,

Obowiązkowe szczepienia na COVID-19. Rząd ma wątpliwości?

Wiceminister zdrowia podkreśla, że „w tej chwili trudno powiedzieć” czy obowiązek szczepień dla nauczycieli i służb mundurowych zostanie wprowadzony. Marszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki mówi natomiast, że przymusu należy unikać tak długo, jak tylko się da.

Kraska o obowiązkowych szczepieniach

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska pytany na antenie Polsat News o to, czy zostanie wprowadzony obowiązek szczepień dla niektórych grup zawodowych, przypomniał, że taka decyzja już zapadła w odniesieniu do pracowników służby zdrowia. „Rozporządzenie zostało wydane. Do 1 marca wszyscy pracownicy ochrony zdrowia powinni być zaszczepieni” – podkreślił.

Zapytany, czy rozmowy zmierzają do rozszerzenia obowiązku szczepień o kolejne grupy zawodowe, Kraska odpowiedział, że „w tej chwili trudno powiedzieć (…) jeżeli chodzi o nauczycieli, mamy w tej chwili okres ferii zimowych, dzieci są na dwutygodniowym wypoczynku, obserwujemy, jaka sytuacja jest w szkołach – czy tych ognisk nam przybywa. Zobaczymy” – mówił.

Terlecki chce unikać przymusu

W opublikowanym w poniedziałek rozmowie w polskatimes.pl o obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19 zapytany został także Ryszard Terlecki, szef klubu PiS.

„Osobiście jestem zaszczepiony i nie miałem co do tego żadnych wątpliwości. Uważam jednak, że powinniśmy tak długo, jak długo to możliwe, unikać takich rozwiązań związanych z przymusem. Być może z jednym wyjątkiem – to znaczy z wyjątkiem służby zdrowia, która dla bezpieczeństwa pacjentów, powinna jednak w całości się zaszczepić” – dodał.


Fot. Mufid Majnun/Unsplash

Zobacz również: Sondaż: Polacy nie wiedzą, ile w związku z Polskim Ładem wyniosą ich pensje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

gaz mocne rozpoczecie roku

Ole Hansen: Gaz na czele powszechnego umocnienia na rynkach towarowych w 2022 r.

santander consumer bank

UOKiK nałożył 44 milionów złotych kary na Santander Consumer Bank