w

Pozwał WHO. Rosyjski przedsiębiorca chce zakazu używania nazwy Omikron

Spór o „Omikron”

Rosyjski przedsiębiorca Aleksandr Padar, właściciel sieci przychodni okulistycznych na Syberii o nazwie Omikron, złożył pozew sądowy przeciwko Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Biznesmen chce zakazu używania nazwy Omikron wobec nowego wariantu COVID-19.

„Zajmujemy się zdrowiem i bardzo nie chcemy, by nazwa omikron kojarzyła się ze szkodami dla ludzkiego zdrowia. Naszym zadaniem jest zabronienie używania słowa omikron w kontekście wariantu koronawirusa” – powiedział Padar dziennikowi „Kommiersant”.

Omikron
Zdjęcie ze strony przychodni Omikron

Pozew złożony został w sądzie arbitrażowym w obwodzie moskiewskim. Stroną pozwaną jest biuro WHO w Moskwie. Biznesmen zapewnił, że jest właścicielem znaku handlowego Omikron. W pozwie poprosił sąd, by zabronił WHO używania tej nazwy w kontekście epidemii koronawirusa, ponieważ „wyrządza to szkodę reputacji” firmy. Wskazał także, że wydał wiele pieniędzy na reklamę, aby nazwa jego klinik stała się rozpoznawalna.

Przychodnie, których właścicielem jest przedsiębiorca, działają w obwodach nowosybirskim i kemerowskim na Syberii, łącznie w 11 miastach. Pierwsza przychodnia pojawiła się w 2015 r.


fot. omiclinic.ru

Zobacz również: Złote wypowiedzi Glapińskiego. Prezes NBP o inflacji, stopach procentowych i cudzie gospodarczym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

saxo bank 10 prognoz

Szokujące Prognozy Saxo Banku na 2022 rok – nadchodzi rewolucja!

wodor zielony

Ogromna inwestycja w zielony wodór w Europie. Nawet 2,6 mld dolarów