w

Pakistan blokuje dostęp do mediów społecznościowych

W związku z rozprawą z brutalną grupą islamistyczną Pakistan tymczasowo zablokował wiele aplikacji społecznościowych – ze względów bezpieczeństwa – podaje Reuters.

„W celu utrzymania porządku i bezpieczeństwa publicznego dostęp do niektórych aplikacji mediów społecznościowych został tymczasowo ograniczony” – powiedział Reuterowi starszy urzędnik ds. Telekomunikacji, nie określając, o które media społecznościowe chodzi.

  • Zawiadomienie nie zawierało powodu zakazu, ale pojawiło się dzień po tym, jak ambasada francuska w Islamabadzie poradziła francuskim obywatelom i firmom w Pakistanie, aby tymczasowo wyjechali z kraju po wiecach prowadzonych przez islamistyczną grupę Tehrik-i-Labaik (TLP), wzywającą do wydalenia ambasador Francji i bojkotu francuskich produktów.
  • Pakistańscy internauci napotkali trudności z dostępem do aplikacji, w tym WhatsApp, Facebook, You Tube i Twitter, od piątku rano.
  • Pakistan powiedział w tym tygodniu, że zdelegalizuje islamistyczną grupę Tehrik-i-Labaik Pakistan (TGLP), a aresztowanie jej przywódcy w tym tygodniu wywołało poważne protesty w całym kraju. (Zgłaszanie przez Asif Shahzad; Pisanie przez Charlotte Greenfield)

Zamknięcie portali społecznościowych w piątek, nastąpiło, gdy funkcjonariusze policji przystąpili do rozpędzenia dużej demonstracji we wschodnim mieście Lahore, zaledwie kilka godzin po tym, jak rząd poinformował, że Rizvi wezwał swoich zwolenników do ustąpienia. W oświadczeniu Rizvi poprosił swoich zwolenników o pokojowe rozejście się dla dobra kraju i zakończenie protestów, które rozpoczęły się w poniedziałek.

Aresztowanie Rizviego wywołało gwałtowne protesty jego zwolenników, którzy zakłócili ruch uliczny, urządzając sesje okupacyjne w całym kraju. Chociaż siły bezpieczeństwa oczyściły prawie wszystkie wiece, tysiące wyznawców Rizvi wciąż gromadzi się w Lahore, ślubując śmierć w obronie honoru islamskiego proroka Mahometa.

Źródło: FRANCE 24, AFP, REUTERS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Po raz kolejny ceny rosną u nas najszybciej w Unii Europejskiej.  Jest jednak coraz gorzej, według Eurostatu, inflacja w Polsce przekroczyła już pułap 4 proc.

Kolejny sukces! Inflacja w Polsce ponad dwukrotnie wyższa od unijnej średniej

Członek Rady Polityki Pieniężnej ponownie wezwał do skupu akcji spółek notowanych na GPW przez NBP. Zdaniem Eryka Łona, bank centralny mógłby dokonywać także okresowych projekcji indeksu WIG.

Eryk Łon o GPW. NBP będzie skupować akcje?